Zjeść smacznie i niedrogo

Napisany przez dnia Mar 13, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

kebabDania fast food można kupić zawsze i wszędzie. Zachwycają się nimi mali i duzi, a lista dań fast food rośnie w zastraszającym tempie. Do dań fast food należą nie tylko hamburgery i hot-dogi. Pochodzący z krajów arabskich popularny kebab też można z powodzeniem ochrzcić właśnie daniem fast food. Jak to możliwe? Otóż kebaby wcale nie różnią się od typowych dań fast food.

Jakie cechy zatem spełniają owe dania fast food? Przede wszystkim można znaleźć je wszędzie – budki z kebabami (np. sieć U Szwagra w Krakowie), czy hamburgerami znajdują się w każdym większym czy mniejszym mieście, mało tego – wybierając się w dłuższą podróż nie musisz już martwić się o to, co zjesz po drodze – trasa obfituje w szeroki wybór hamburgerów, skrzydełek kurczaka i wspomnianych właśnie kebabów. Kolejną cechą dań fast food jest, jak sama nazwa wskazuje (fast food – szybkie jedzenie) szybkość ich przygotowania. Jeśli jesteś ciągle w biegu, nie masz czasu ani ochoty czekać na jedzenie, dania fast food są wręcz idealne dla ciebie. Napakowany mięsem, pysznym sosem i sałatkami, dodatkowo zapakowany w aromatyczną bułkę kebab może być właśnie tym, czego szukasz. Dodatkowo, porcja takiego kebaba jest ogromna, jeśli będziesz w stanie ją zjeść, z pewnością starczy ci ona na długo. Danie jest sycące i zadowalające nawet najbardziej wymagające kubki smakowe.

Bardzo dużym plusem jest to, że dania fast food są naprawdę tanie. W porównaniu z cenami w restauracjach, które za niebotyczną kwotę serwują zazwyczaj maleńkie porcje, w miejscach serwujących dania fast food można najeść się do woli wręcz za grosze. Hamburgera zjeść można do 5 zł, natomiast cena kebaba na pewno nie przekracza 10 zł. Ostatnią cechą wspólną dań fast food, łączącą kebaby z hamburgerami, jest ich skład. Skoro zgodziliśmy się na to, żeby danie było szybkie i tanie, to nie licz na to, że będzie ono również zdrowe. Niestety składniki, z których robione są takie kebaby mogą przeleżeć nawet kilka, kilkanaście dni, zanim powstanie z nich gotowy produkt. Bułki na kebaby mogą być robione z przeróżnych mieszanek, zaś do hamburgerów dodaje się niebotyczne ilości cukru, soli i tłuszczu.

Nie bez powodu osoby, które chcą schudnąć lub odżywiają się zdrowo omijają dania fast food szerokim łukiem. Podsumowując: nigdy nie można mieć wszystkiego. Dania fast food, raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodziły. Jeśli jednak zależy Ci na zdrowiu, omijaj budki z kebabami szerokim łukiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)