Właściwości zielonej kawy

Napisany przez dnia Kwi 8, 2014 w Informacje | 0 komentarzy

Zielona kawa, staje się coraz popularniejszym środkiem stosowanym w dietach odchudzających. Wszystko to, za sprawą zawartości kofeiny i kwasu chlorogenowego, które wspomagają procesy spalania tłuszczu. Zachęca to zmagających się z dodatkowymi kilogramami do sięgnięcia po ten produkt, w naturalnej postaci, bądź w tabletkach. Zielona kawa, różni się tym od tradycyjnej czarnej kawy, że jej ziarna nie są palone, stąd ich naturalny kolor. Lecz, czy aby na pewno spożywanie zielonej kawy jest bezpieczne?

Zielona kawa, jeśli spożywana jest w odpowiednich, umiarkowanych dawkach, nie powinna zaszkodzić. Jednak jak każdy rodzaj kawy, zawiera w sobie kofeinę, który słynie z tego, iż podwyższa ciśnienie tętnicze. Nie powinna być zatem stosowana prze osoby mające problemy z sercem. Jeśli już decydujemy się na jej picie, bądź stosowanie tabletek z jej ekstraktem, należy stale kontrolować zawartość dostarczanej organizmowi kofeiny, a także sprawdzać regularnie nasze ciśnienie krwi. Jeśli zacznie diametralnie się podnosić, należy jak najszybciej zrezygnować z zielonej kawy, gdyż to ona może być głównym sprawcą tych zawirowań.

Należy jednak pamiętać, że samo picie zielonej kawy nie spowoduje, że zaczniemy chudnąć. Na ten proces składają się o wiele bardziej złożone czynniki. Zielona kawa, wpływa owszem na wspomożenie tego procesu, ale nie załatwi wszystkiego. Może stanowić jedynie uzupełnienie konkretnej diety odchudzającej oraz systematycznych treningów. Sama kawa przyczyni się na pewno do przyspieszenia przemiany materii, jednak niewiele więcej jest w stanie sama zdziałać.

Zielona kawa ma jednak również nieco inne właściwości i na pewno bardziej skuteczne. Mianowicie, chodzi o to, że zawarty w niej kwas chlorogenowy jest naturalnym polifenolem, mającym silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym zapobiega postępowaniu procesów starzenia się organizmu i rozwojowi komórek rakowych.

W zielonej kawie, znajduje się również kwas kawowy, który ma właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i przeciwmiażdżycowe. Picie zielonej kawy, zmniejsza również ryzyko powstania cukrzycy oraz pozytywnie wpływa na pracę nerek. Można ja zakupić, między innymi, w aptece, lub sklepie zielarskim. Ma ona mało intensywny smak, można nawet zarzucić jej, iż jest niesmaczna.

Dlatego też, zamiast picia zalanych wrzątkiem zmielonych ziaren, możemy zakupić suplementy diety z zawartością ekstraktu z tej kawy, jak na przykład bardzo popularna, dostępna na www.aliness.pl – Zielona kawa Green Coffee 3200. Taki suplement bez większego problemu możemy spokojnie przyjmować po każdym posiłku, jeśli tylko nie istnieją ku temu żadne inne przeciwwskazania zdrowotne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)