Wanna czy kabina prysznicowa? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy…

Napisany przez dnia Lut 7, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Jaka pojawia się pierwsza odpowiedź na pytanie – wanna czy kabina? „To zależy!” I tu trzeba zastanowić się, jaki tryb życia prowadzimy i w jaki sposób lubimy się relaksować. To kryterium wyjściowe. Sprawdź nasze podpowiedzi.

Kabina prysznicowa jak marzenie?

łazienka

Zdjęcie pobrane zgodnie z licencją CC 2.0 flickr.com jinkazamah

Wybór modeli jest ogromy. Z deszczownicą, radiem, systemem masaży wodnych, oświetleniem … czego dusza i ciało zapragną. Dlatego jeśli takich właśnie gadżetów potrzebujemy, a od wylegiwania się w wannie zdecydowanie wolimy szybki i ekonomiczny tusz, kabina będzie dobrym wyborem. Z reguły kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca niż wanna, choć oczywiście są modele, w których jednocześnie swobodnie mogą brać kąpiel dwie osoby. Zamknięte drzwi kabiny to też gwarancja, że nie zachlapiemy całej łazienki, co niestety przy wannie może się częściej zdarzać.

Martek BudowlanyJeżeli czasem lubimy ogrzać się dłużej i poleżeć w kąpieli, wybierzmy kabinę z głębokim brodzikiem. Każdy kto zdecyduje się na kabinę, musi liczyć się także z pewnym utrudnieniem. A może się nim okazać jej mycie. To na pewno więcej pracy niż przy sprzątaniu wanny. A ceny – od około tysiąca złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy – mówią eksperci www.market-budowlany.pl.

Jeśli nie jesteś zdecydowany na kabinę prysznicową, zawsze możesz rozważyć strefę kąpieli, na którą będzie składała się ścianka pleksi, odpływ liniowy i uchwyt ścienny na słuchawkę prysznicową. Co prawda tego typu rozwiązanie wiąże się albo ze skuciem posadzki, albo (co częściej) wylaniem nowej, ale jeśli chcesz zaoszczędzić nieco miejsca, warto rozważyć i tę opcję.

Może jednak wanna?

Wolnostojąca, zabudowana, z zestawem do hydromasażu – wybór wanny też może przyprawić o zawrót głowy. Jednak osoby ceniące sobie przede wszystkim długi relaks w pachnącej kąpieli, kupią do swojej łazienki wannę. Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, można wybrać model narożny, zamontować dodatkową deszczownicę i osłonę np. z hartowanego szkła lub tradycyjną zasłonę prysznicową dostępną w sklepach już od kilkudziesięciu złotych. Przy montażu wanny ważna jest jednak także nawierzchnia podłogi i ścian. Powinny być wodoodporne, nadające się do czyszczenia i niepodatne na zagrzybienie. Montaż kabiny nie jest tak wymagający i pracochłonny jak w przypadku kabiny prysznicowej.

Mając wannę, szybciej ją też umyjemy. Chyba że jest to wanna wolnostojąca, to pielęgnacji wymagać będzie też jej zewnętrzna część i podłoga.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 5.5/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)