Wagi samochodowe do Twojego przedsiębiorstwa. Na co zwrócić uwagę?

Napisany przez dnia Lut 20, 2018 w Nowe | 0 komentarzy

Wagi samochodowe do Twojego przedsiębiorstwa. Na co zwrócić uwagę?

Wybór wagi samochodowej to inwestycja na lata, dlatego lepiej wybrać wagi z najnowocześniejszymi technologiami, które zagwarantują szybkie i bezproblemowe pomiary. Wagi z nowoczesnymi przetwornikami pozwalają na przesył sygnału cyfrowego całkowicie odpornego na zewnętrzne pola elektromagnetyczne oraz fale radiowe. A to jeszcze nie wszystko, co gwarantują nowoczesne technologie.

Wagi samochodowe to inwestycja na wiele lat

Nowoczesne samochodowe wagi pomostowe spełniają dużo więcej funkcji, niż samo ważenie przewożonych towarów. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii komputerowych wagi stały się także cennym źródłem danych dotyczących szczegółowej rejestracji surowców oraz gotowych produktów, które są przywożone czy wywożone z terenu zakładu przemysłowego. Mają także możliwość zarejestrowania wszelkich informacji o wysyłce czy dostawie towarów.

Przetworniki nacisku – serce każdej wagi

Kupując wagę samochodową, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na przetworniki nacisku. To one są sercem wagi oraz generują sygnały wyjściowe w cyfrowej postaci, które można podpiąć pod różnego rodzaju urządzenia komputerowe. Wybór najnowocześniejszych cyfrowych przetworników zapewni zwarty strumień transmisji danych oraz pozwoli wyeliminować wszelkie kłopoty związane z przestarzałym już przesyłaniem sygnałów analogowym. Warto wybrać przetworników nacisku firmy METTLER TOLEDO dostępne w Gawag.pl, ponieważ są niezawodne i dostosowane do niemal wszystkich urządzeń komputerowych.

Oprogramowanie wagi dostosowane do Twoich potrzeb

Oprogramowanie wagi także jest istotną sprawą, ponieważ dopasowane jest do klienta, wybranej przez niego wagi oraz jej zastosowania. Odpowiednie oprogramowanie pozwoli na sprawne prowadzenie różnego rodzaju zestawień oraz baz danych, co na pewno ułatwi i przyspieszy pracę. Oprogramowania te pozwolą także na sprawne wystawianie faktur VAT oraz innych dokumentów, np. magazynowych.

Zabezpiecz się na przyszłość

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje wagi samochodowe przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, najlepiej wybrać wagi, których elektroniczne układy pomiarowe wyposażone są w zabezpieczenia (np. niezawodne zabezpieczenia IP68/69K).

Takie zabezpieczenia pozwolą ochronić Twoją wagę przed:

wodą oraz korozją,
czynnikami atmosferycznymi, w tym wyładowaniami,
zakłóceniami fal radiowych,
szkodliwym działaniem gryzoni.

A co jeśli planujesz często przenosić wagę?

Wagi samochodowe to nie najlżejsze konstrukcje, dlatego ich przenoszenie sprawia wiele problemów. Jeśli planujesz przenosić wagę na inne miejsce posadowienia, wybierz wagi o modułowej konstrukcji pomostów, które zapewniają szybki demontaż oraz montaż całego urządzenia, w celu przeniesienia go na inne miejsce czy przedłużenia istniejącego już pomostu o następny moduł. W zależności od potrzeb, możesz wybrać zarówno pomosty o konstrukcji żelbetonowej, jak i stalowo-betonowej oraz stalowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)