W biznesie jest ważny kontakt

Napisany przez dnia Lip 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Wiele osób w swojej pracy potrzebuje ciągłego dostępu do internetu. Nie jest to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy możemy swobodnie korzystać z sieci. Problem jednak może się pojawić, gdy dana praca wymaga również dużej mobilności. Owszem, rozwiązaniem może być użytkowanie laptopa, ale urządzenie to ma dwie znaczące wady: duży rozmiar oraz zasilanie z sieci, gdy bateria ulegnie już wyczerpaniu. Laptop nie jest na tyle poręczny, byśmy mogli go ze sobą wszędzie zabrać, w szczególności na spotkania biznesowe.


Co robić w takiej sytuacji? Dogodnym rozwiązaniem wydaje się być korzystanie z telefonu komórkowego, w którym zainstalujemy dodatkowo aplikacje biznesowe. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, tym bardziej, że rośnie także liczba osób korzystających z nich. Dzięki wgranej aplikacji możemy bez problemu notować w jednym z licznych cyfrowych notatników, pracować z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstowych. Później utworzony dokument bez problemu otworzymy na zwykłym komputerze. Wiele przydatnych aplikacji znajdą także informatycy. W większości służą one do usprawnienia działania sieci wi-fi i internetu, ale również umożliwiają korzystanie z wszelkiego rodzaju komunikatorów internetowych, w tym także tych głosowych. Ponadto dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających swobodne przeglądanie stron internetowych, odbieranie i pisanie maili. Bardzo przydatne są takie, dzięki którym możemy dotrzeć do dokumentów znajdujących się na dysku laptopa czy komputera stacjonarnego. Są one niezastąpione w sytuacji, gdy jesteśmy w podróży czy poza miejscem pracy, a zapomnieliśmy zabrać ze sobą te dane.

Wśród aplikacji stworzonych z myślą o biznesmenach i ich firmach znajdują się programy za pomocą których bez problemu i szybko sprawdzimy stan towarów w magazynie, dostaw, zamówień. Z całą pewnością usprawniają one funkcjonowanie przedsiębiorstwa i umożliwiają łatwiejsze zarządzanie zasobami czy podwładnymi. Wykorzystanie telefonów w celach biznesowych jest o tyle łatwiejsze, że bardzo często posiadają one duży ekran dotykowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.1/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)