Solidne podłogi

Napisany przez dnia Maj 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Urządzanie własnego domu czy mieszkania przysparza wiele emocji, takich jak radość, zachwyt i zadowolenie, ale też nastręcza wielu trudności i problemów. Głównie są one związane z podejmowaniem szeregu trudnych decyzji, co powoduje, że wiemy, iż ciąży na nas wielka odpowiedzialność. W końcu dom ma być urządzony ze smakiem, komfortowy, by nam się wygodnie w nim mieszkało i najlepiej by było, gdyby za kilka lat nadal nam się podobał. Jedną z takich trudnych decyzji jest wybór odpowiedniego materiału, którym pokryjemy podłogi. W przypadku łazienki jasne jest, że będzie to terakota. Jednakże kuchnia i jej podłoga nie jest już tak jednoznaczna.


Są tacy, którzy decydują się na płytki, ale też i tacy, którzy wolą panele czy drewno. Trudno powiedzieć, która opcja jest lepsza. Jeśli chcemy dużo gotować, to bardziej praktyczne wydaje się położenie terakoty, którą łatwiej jest czyścic. Z drugiej strony jest ona bardzo śliska po zmoczeniu. Często nad względami praktycznymi przemawiają te estetyczne i dlatego ludzie decydują się na panele, parkiet lub podłogę z desek, chociaż te dwie ostatnie opcje są drogie. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej właściwe dla podłogi w pokojach. Jedyną kwestią, jaką musimy tutaj rozstrzygnąć, jest wybór konkretnego surowca. Poza tym panele są dostępne w wielu różnych kolorach, jaśniejszych lub ciemniejszych. Tu wyznacznikiem jest jedynie nasz gust i to, jaką kolorystykę wolimy. W przypadku desek lub parkietu drewnianego musimy wybrać także rodzaj drzewa. Przydaje się więc wiedza o właściwościach poszczególnych gatunków. O ile z montażem paneli możemy poradzić sobie sami, o tyle z parkietem czy deskami będzie zdecydowanie trudniej. Tak więc lepiej jest zatrudnić fachowca, który ułoży je estetycznie i tak, by wytrzymały długie lata użytkowania. Poza tym specjaliści założą nam również listwy znajdujące się przy ścianach, by efekt końcowy był zachwycający.

Potem nie zostaje nam nic innego, jak dbać o naszą podłogę, używając różnych specjalnie do tego przeznaczonych środków, tak by cieszyła nasze oczy jak najdłużej ładnym wyglądem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.8/10 (18 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)