Ruletka królową kasyn

Napisany przez dnia Cze 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Ruletka wyzwala bardzo wiele emocji w graczach. Wpływa na to sam fakt, iż o zwycięstwie decyduje w głównej mierze przypadek. Zasady tejże gry są niezwykle łatwe i proste do opanowania. Esencją ruletki jest tarcza, która ma średnicę pięciuset sześćdziesięciu milimetrów. Natomiast w trakcie jej obracania – po jej polach toczy się niewielka kuleczka. Warto nadmienić, iż pierwotna ruletka kryła się za nazwą boule, natomiast za wynalazcę obrotowej tarczy uważa się powszechnie samego Blaisa Pascala.

Samo koło do ruletki podzielone jest na trzydzieści siedem pól, które ponumerowane są od zera do trzydziestu sześciu. Gracze mogą obstawiać zakłady w różnorodny sposób. Mogą wybierać kolory (czarny i czerwony), parzyste bądź nieparzyste liczby, wysokie i niskie, a także dowolną ilość liczb oraz ich ewentualnych kombinacji. W trakcie gry każdy z graczy posiada żetony o zupełnie innym kolorze, niż żetony przeciwnika. Jest to istotne, gdyż w przeciwnym razie mogą one się pomylić, a tym samym wygrana nie będzie jednoznaczna. W momencie, kiedy krupier ogłosi, iż obstawianie dobiegło końca, w ruch idzie ruletka wraz z kulką, która wskaże zwycięzcę gry. Niektóre kasyna chcąc zwiększyć szanse na potencjalną wygraną, pozwalają obstawiać numery w trakcie rzucania kuli przez krupiera. Jednak istotne jest to, aby zdążyć z obstawianiem, zanim krupier wypowie magiczne sformułowanie: koniec obstawiania. W przeciwnym razie taki zakład jest uznany za nieważny, nawet jeśli okaże się, iż trafiliśmy bezbłędnie z zakładami. W grze ruletka funkcjonują różnorodne rodzaje zakładów.

Są to między innymi: Straigt up (tutaj wybieramy jeden numer), Split bet (wybieramy dwa numery), Dozen bet (tuziny), Column bet (tutaj możemy obstawić całą kolumnę), Red, Black (istotną rolę odgrywają kolory – czerwony albo czarny), czy też Even, odd (w tym przypadku ważne są parzyste bądź nieparzyste numery). Jeśli zaś chodzi o zero, to możemy obstawiać je tak samo jak inne cyfry i liczby. Zatem jak widać, ruletka to przede wszytki gra, w której istotną rolę pełni przypadek i szczęście.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.0/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)