Remont mieszkania, tanio i oszczędnie

Napisany przez dnia Kwi 2, 2012 w Nowe | 0 komentarzy

Zastanawiacie się jak szybko i tanio wykonać remont mieszkania? Jeżeli zatem chcemy zaoszczędzić na remoncie mieszkania, powinniśmy dobrze się zastanowić które z pomieszczeń musimy poddać remontowi, a które może jeszcze zaczekać. Wielu osób nie wie, że wykańczanie wnętrz możemy wykonać samodzielnie, zamiast szukać jakiejś firmy remontowej, która wyciągnie z nas duże pieniądze. Kiedy chcemy położyć tynki, możemy mieć problemy, gdyż jest to praca dla fachowca, jednak tapetowanie czy malowanie, oczywiście potrafimy wykonać sami. Zaoszczędzamy przy tym kilka złotych. Natomiast pieniądze, które wydalibyśmy na usługi remontowe możemy przeznaczyć na zakup nowych mebli, czy też nowoczesnego sprzętu RTV do salonu.

 

Remont łazienki

Nie wiesz jak zabrać się za remont łazienki? Jak dokładnie powinien wyglądać? Przede wszystkim nowe okładziny ścian i podłogi poprawią wizualny wygląd. Często przybory sanitarne wymagają także wymiany. Modernizacja łazienki to spore wyzwanie, bo względy estetyczne trzeba umiejętnie pogodzić z wymogami technicznymi. Łazienka to trudny orzech do zgryzienia. W kwestiach estetycznych nie warto się kierować modą, lecz raczej wybierać rozwiązania ponadczasowe, ponieważ to nie pokój, w którym przestawiamy meble bądź przemalujemy ściany.
Jak uniknąć błędów zastanawia się niejedna osoba. Wbrew pozorom nie jest to trudne, gdy wiemy, na co zwracać uwagę, dokonując wyboru w sklepie i oceniając jakość pracy wykonawcy. Jednak drobny błąd przy wyborze płytek, może skomplikować prace hydrauliczne, elektryczne czy jeszcze inne.

 

Ostatnie wykończenia

Zakończyłeś remont mieszkania? Myślisz, że wszystko jest w odpowiednim porządku? Ostatnim elementem są drobne wykończenia. Malowania wymagają rury, kaloryfery, futryny okien oraz drzwi. Uszkodzenia stolarki drewnianej szlifujemy pumeksem na mokro, ubytki wypełniamy szpachlą do drewna, a na koniec wszystko czyścimy papierem ściernym. Malowanie powtarzamy dwukrotnie, aby nie zaskoczyły nas zacieki. Każda kolejna warstwa może zostać nałożona dopiero, kiedy wyschnie poprzednia. Istotną sprawą przy malowaniu ram jest zabezpieczenie szyb przed zabrudzeniem. Najlepiej do tego rozwiązania nadaje się folia, którą z łatwością oderwiemy po skończeniu pracy.

 

Nowe schody po remoncie?

Zastanawiasz się jakie rodzaje schodów zastosować we własnym mieszkaniu? Wszystkie schody zabiegowe i kręcone najczęściej są niewygodne, szczególnie dla małych dzieci oraz osób starszych. Schody jednobiegowe są najłatwiejsze do wykonania, ale dość męczące z powodu konieczności pokonywania dużej liczby stopni bez odpoczynku. Schody trójbiegowe zabierają dużo miejsca, jednak są bardzo wygodne i popularne.
Kolejnym rodzajem mogą być schody zabiegowe. Zajmują małą powierzchnię, ale są niewygodne, ponieważ mają różne rodzaje podłoża. Ostatnim rozwiązaniem mogą być
bardzo efektowne i dość wygodne, ale tylko w sporych pomieszczeniach schody wachlarzowe. Na jakie się zdecydować? To już zależy od was i mam nadzieję, że trochę w wyborze wam pomogłem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.3/10 (12 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)