Remont domu lub mieszkania

Napisany przez dnia Lip 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Większość z nas szczerze nie znosi remontu. Cóż w tym dziwnego, skoro kojarzy nam się z nieodłącznym kurzem i hałasem. Dodatkowo, jeśli do jego przeprowadzenia nie zatrudnimy profesjonalnej i rzetelnej firmy, nasz remont się przedłuży, a my mamy szansę stracić pieniądze i nerwy. Często efekty pracy takich fachowców są niezadowalające, tak że później musimy zatrudnić kolejną ekipę, która zrobi poprawki. Najbardziej uciążliwa jest modernizacja instalacji elektrycznej czy sanitarnej, szczególnie, jeśli mieszkamy w wieżowcu.


Tam wszystko słychać, a ponieważ jest to duże skupisko ludzi, ciągle ktoś się wprowadza i ciągle jest jakiś remont. Poza tym unowocześnianie tych instalacji wiąże się z odcięciem dostępu do nich, a nikt z nas nie lubi pozostać bez bieżącej wody czy prądu na jakiś czas. Dobrym sposobem na przetrwanie remontu jest wyjazd w tym czasie. Gdy z niego wracamy, mieszkanie wygląda zupełnie inaczej. Możemy jednak tak zrobić tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni co do kompetencji firmy remontowej i ufamy im na tyle, by ich zostawić bez nadzoru. Jest to ryzykowne posunięcie, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić w obecnych czasach, gdy na rynku usług remontowych znajduje się wielu pseudofachowców. Skutki mogą być takie, że nasz dom czy mieszkanie będą wyglądały jeszcze gorzej. Wtedy pozostaje nam przenieść się na czas remontu do rodziny czy znajomych, ale pojawiać się codziennie w mieszkaniu, by oglądać postępy prac. Firmę, która będzie robiła nam remont, najlepiej jest wziąć z polecenia znajomych. Są również różne specjalne serwisy ogłoszeniowe, gdzie fachowcy prezentują wykonywane przez siebie prace remontowe.

Modernizację mieszkania najlepiej jest przeprowadzać latem, gdy większość sąsiadów wyjeżdża na wakacje. Wtedy dobiegające z naszego mieszkania uporczywe hałasy będą przeszkadzały mniejszej liczbie osób. A jeśli naprawdę szczerze nie znosimy remontu, wiertarki, stukania młotkiem to może lepiej jest go sobie darować i mieszkać w ciągle tak samo urządzonym domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.1/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)