Praca w internecie

Napisany przez dnia Lip 9, 2012 w Nowe | 0 komentarzy

Brak lojalności najczęściej zarzucają pracownikom ich pracodawcy. Zadajmy sobie pytanie, kiedy pracownik jest lojalny? Odpowiedz jest prosta, wtedy gdy firmie na nim zależy. Nie wystarczy impreza integracyjna czy darmowy bilet do kina. Pracownik powinien czuć, że jest szanowany. Takim podstawowym elementem są wszelkiego rodzaju inwestycje w rozwój pracownika. Specjalne programy przygotowywane przez pracodawców i grupy do których przydziela się pracowników w ramach “zarządzania talentem”, to wszystko po to by znaleźć drzemiące możliwości u pracownika. W większości przypadków ta zasada się sprawdza. Jeżeli organizacja nie dba o tego typu inwestycje, to prędzej czy później świadomy swojej wartości pracownik odchodzi. Nie tylko utalentowani pracownicy uciekają, także Ci, którzy chcą czuć się bezpiecznie w innej firmie i nie chodzi tutaj o zarobki. Motywacja bez wątpienia to najważniejszy element dzisiejszej pracy.  W styczniu urzędy pracy zarejestrowały ponad 160 tysięcy bezrobotnych. Pracę w pierwszej kolejności tracą osoby zatrudnione na czas określony, przedstawiciele marketingowych firm oraz księgowe. W jaki sposób zatem bronić się przed zwolnieniem? W ucieczkach przed zwolnieniami pomagają pracownikom związki zawodowe. Jeśli dyrektor firmy zgodnie z przepisami przekaże listę pracowników do zwolnienia, związki często informują te osoby, że stracą pracę, a co za tym idzie pracownicy idą na zwolnienia. Przedsiębiorstwa ostrzegają tymczasem, że jeśli nie będzie możliwości zwalniania ludzi, to firmy będą upadać. Według pracodawców, obowiązek, który nakazuje kontakt ze związkami, trzeba zlikwidować. Jednak na taki scenariusz związki zawodowe, nie chcą się zgodzić. W najbliższych latach zaistniała sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie.Tak więc pochopne zwolnienia coraz częściej stają się przyczyną kłopotów większości firm,w skutek paniki wywołanej kryzysem wiele z nich decyduje się na masową redukcję swoich stanowisk. Jednak zamiast obniżyć pensję bądź na spokojnie porozmawiać ze swoimi podopiecznymi, ludzie są wyrzucani na bruk. Kiedy do firmy wpływają nowe zlecenia, okazuje się, że zaczyna brakować rąk do pracy. Z punktu widzenia przepisów prawnych dana firma, niestety nie może wycofać wypowiedzenia, jeżeli osoba nie wyrazi zgody na powrót do pracy.
Otóż takie podjęte decyzje związane są z wypłaceniem wysokich odpraw, sięgających nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Największa odprawa jaką może otrzymać zwalniany pracownik wynosi 19 tys. zł. Czy zatem warto postępować w taki sposób? To pytanie trzeba zadać właścicielom firm. Prawo pracy na dzień dzisiejszy jest korzystniejsze dla pracownika.
Jedyne co może zrobić pracodawca to dojść do porozumienia ze zwolnionym pracownikiem, zaproponować dodatkowy dochód, pakiet socjalny w zamian ze pozostanie w firmie i zrezygnowanie z wysokiej odprawy.Sfera 2 bo tak będzie nazywać się nowe centrum handlowe, powstaje właśnie w Bielsku-Białej. Roboty budowlane związane z powstaniem ośrodka handlowego posuwają się mocno do przodu. Nie ma jeszcze jednak oficjalnej daty otwarcia, ale pojawiają się pierwsze informacje o planach na październik lub listopad. Jak się domyślacie Sfera 2 to nie tylko centrum handlowo-rozrywkowe i hotel, ale także nowe miejsca pracy w naszym regionie. Wielu ludzi znajdzie tutaj zatrudnienie, a oferta ma być podobno bardzo bogata i atrakcyjna. Bezrobocie w Bielsku-Białej sięga prawie 10 procent, a więc budowa centrum to dobre posunięcie ze strony władz miasta.Każdy z nas marzy o pracy, ale czy praca poza Unią Europejską jest także możliwa? Okazuje się, że są kraje bardziej popularne niż Niemcy, Wielka Brytania czy też Włochy.
Pierwszym państwem jest Australia, poszukiwani są głównie lekarze, pielęgniarki, inżynierowie oraz graficy komputerowi. Osoby, które zdecydują się na dłuższy wyjazd, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i załatwić wszelkie, niezbędne formalności. Pewnie zastanawiacie się w jaki sposób uzyskać australijską wizę? Przede wszystkim, nie można mieć więcej niż 45 lat, znać język angielski i posiadać odpowiednie wykształcenie. Dodatkowym atutem będzie napewno wieloletnie doświadczenie w pracy. Największe szanse na emigrację mają oczywiście Ci, którzy ukończyli studia, a po nich przynajmniej przez dwa lata pracowali w swoim zawodzie. Od Kandydatów oczekuje się również zdania egzaminu sprawdzającego znajomość języka angielskiego IELTS. Kolejnym etapem w zdobyciu pracy jest dostarczenie zaświadczenia o niekaralności, badania lekarskie wykonanywane przez lekarza wytypowanego przez ambasadę, zdjęcia paszportowe lub sam paszport.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.6/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)