Potrzebujesz okna na świat? Zwróć uwagę na różnorodność i wybierz…

Napisany przez dnia Mar 31, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad oknami innymi niż te tradycyjne, otwierane na oścież? Wyobraź sobie nieskończoną liczbę kombinacji i modeli. Dodatkowo możesz dobrać sobie kolor, klamkę, okucie i rodzaj szyby. Zapoznaj się z naszym małym poradnikiem.

Okna dobrze dopasowane do stylu domu potrafią zdziałać cuda

okna w domu

Rego Korosi z Flickr.com Creative Commons

Właściciele nowoczesnych domów cenią sobie najlepsze rozwiązania i każdą nowinkę techniczną. Obecnie rynek stolarki otworowej jest tak dobrze rozbudowany, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie.

Zacznijmy od podstaw – otwieranie

Na pewno często zastanawiasz się nad tym, jak zagospodarować przestrzeń, by nie była zagracona i nie miała ograniczeń. Zastosowanie w oknach konkretnego okucia decyduje o sposobie otwierania okna. Do tej pory wyróżniamy okna:

1. uchylne – klamka lub zapadka sprężynowa, uchylanie skrzydła okna,
2. rozwieralne – skrzydło okna jest całkowicie otwierane,
3. uchylno-rozwieralne – okno może być uchylone, by zapewnić wentylację oraz otwarte na oścież,
4. przesuwne – okno porusza się po prowadnicy jedno- lub kilkutorowej, ułatwienie dla mniejszych wnętrz (np. kuchnia),
5. rozwieralne otwierane na zewnątrz – skrzydło okna otwiera się na zewnątrz,
6. obrotowe – możliwość obrotu okna aż do 180 stopni do wnętrza pomieszczenia, znajdzie zastosowanie we wnętrzach o ograniczonej przestrzeni,
7. harmonijkowe – okno otwiera się składając kolejne skrzydła w odpowiedniej kolejności.

Dom energooszczędny – jakie okna?

Dużą popularnością cieszą się domy energooszczędne, które pozwalają zmniejszyć koszty energii generowanej na potrzeby ogrzania pomieszczenia. Producenci okien dostosowali się do potrzeb społeczeństwa.

Okna pasywne wewnątrz swojego profilu posiadają wkładkę izolacyjną z pianki poliuretanowej dla większych właściwości termoizolacyjnych. Ramy takich okien wyposaża się w okapniki energooszczędne – czytamy w serwisie Techno Dom.

PVC – okna dla lubiących wygodę

Najpopularniejszymi są okna PVC, które produkowane są z wysokoudarowego polichlorku winylu, który zapewnia izolację termiczną, akustyczną i sztywność całej konstrukcji. Ramy takich okien są łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji. Duży wybór kolorystyczny i niska cena sprawiają, że jest to najpopularniejszy rodzaj okien.

Natura, czyli okna drewniane

Podstawą drewnianego okna jest wykonanie go z dobrego gatunkowo drewna (sosna, świrek, dąb, mahoń). Okna drewniane charakteryzują się dużą sztywnością i stabilnością, ich izolacja termiczna jest dobra. Jeżeli cenisz sobie naturalny wygląd okien i lubisz takie rozwiązania – ona drewniane są dla Ciebie.

Aluminium nie takie straszne

Okna aluminiowe stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na ich lekkość i dużą wytrzymałość. Ze względu na to, że aluminium jest materiałem dość plastycznym, możliwe jest tworzenie okien w różnych, wymyślnych kształtach.

Publikacja: materiały prasowe Techno Dom

Techno Dom

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)