Podstawowe przyczyny bezrobocia

Napisany przez dnia Paź 23, 2012 w Nowe | 0 komentarzy

Bezrobocie w naszym kraju szaleje. Choć może w porównaniu do poprzednich lat jest nieco lepiej. Wszystko zawdzięczamy obcokrajowcom, którzy na terenie naszego kraju otworzyli swoje hale produkcyjne.

bezrobocie w PolsceTak zazwyczaj przyjmują wszystkich bez większej selekcji. Jedyne czemu bacznie się przyglądają to zdrowie każdego potencjalnego pracownika. Istnieje naprawdę wiele firm które z chęcią nabyłyby trochę więcej kadry pracowniczej. Rynek pracy naprawdę wiele oferuje, ale pomimo to i tak występuje takie zjawisko jak bezrobocie. Gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji? Jedną z nich jest to, że nie każde województwo ma takie predyspozycje jeżeli chodzi o rozwój zawodowy. To właśnie odbija się częściowo na stopie bezrobocia ujmowanej jakoby dla całego kraju. Polska przez to, iż jest tak zwanym krajem tolerancyjnym niestety działa na niekorzyść swojego społeczeństwa. Dlaczego tak? Obcokrajowcy często przyjeżdżają do naszego kraju za lepszym życiem.

Osiedlają się na stałe, zakładają rodzinę oraz znajdują pracę. Oto w tym momencie pojawia się problem. Zajmują stanowiska pracy Polakom, którzy cierpią na ich niedobór. Oczywiście dyskryminacja nie jest w ogóle brana pod uwagę dlatego też nasz rynek pracy daje każdemu szansę kto tylko posiada dokumenty, które legalizują jego pobyt i pozwalają na podjęcie uczciwej pracy.

W dużej mierze przyczyną jest także to, że większość pracodawców zwraca uwagę na doświadczenie i praktykę. Niestety nie mają w sobie za grosz empatii i nawet nie starają się przytoczyć sobie myśl jak to było kiedy sami zaczynali. Skąd przecież mają osiągnąć doświadczenie ludzie, którzy ukończyli dopiero studia skoro każdy go od niego wymaga? Niestety pracodawcy wiele wymagają, ale niewiele dają od siebie.

Oczywiście rynek pracy jest zagrożony na bezrobocie nie tylko z tych powodów, ale także wielu innych. Każdy z nas powinien postarać się to zmienić jak tylko najlepiej potrafi. To właśnie dlatego nasz kraj tak skromnie wypada na tle innych. Weźmy się w garść jako naród i zacznijmy działać!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)