Nowe inwestycje osiedli domów jednorodzinnych w Krakowie

Napisany przez dnia Lip 2, 2015 w Nowe | 0 komentarzy

Kraków jest drugim największym polskim miastem, w którym według badań społecznych żyją jedni z najbardziej zadowolonych mieszkańców dużych aglomeracji. Dawna stolica Polski jest dużym ośrodkiem akademickim, a także prężnie rozwijającym się centrum usług outsourcingowych, co przyciąga rzesze młodych z okolicznych miejscowości zdecydowanych związać swoja przyszłość właśnie z Krakowem. Trudno się więc dziwić nieustającej potrzebie powstawania nowych inwestycji, które zaspokoją rosnący popyt na mieszkania i domy.

Rynek nieruchomości proponuje wiele rozwiązań, ale zdecydowaną przewagę w ofercie mają mieszkania na rynku wtórnym oraz nowe inwestycje osiedli bloków. Osoby zainteresowane zakupem domu jednorodzinnego lub w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej skazani są raczej na rynek wtórny lub szukanie atrakcyjnych nieruchomości poza granicami miasta. W okolicznych miejscowościach powstaje wiele nowych osiedli domków, jednak ich połączenie z centrum Krakowa oraz infrastruktura nie zawsze spełniają oczekiwania. Dla szukających w granicach administracyjnych miasta nieruchomości Kraków ma obecnie do zaoferowania obok budynków na rynku wtórnych kilka nowych inwestycji. Pierwsza z nich powstaje w dzielnicy Stary Bieżanów i obejmuje domy dwupiętrowe o powierzchni nie przekraczającej 100 metrów kwadratowych. Ich architektura współgra z niską zabudową okolicznych domów. Każdy z domów będzie miał swoją działkę oraz dostęp do dwóch miejsc parkingowych. Przewidywany termin zakończenia inwestycji planowany jest na jesień 2015r. Nowe domy powstają także na terenie uzdrowiska Swoszowice, w otoczeniu zieleni i z pięknym widokiem na Kraków i Łagiewniki.

 

Inwestycja obejmuje cztery domy budowane w technologii energooszczędnej na terenie zamkniętej działki z drogą wewnętrzną i bramą na pilota. Budynki odznaczają się nowoczesną stylistyką i rozwiązaniami technologicznymi. Każdy z domów ma dwa piętra i inną powierzchnię użytkową, przekraczającą w każdym przypadku 100 metrów kwadratowych. Pierwsi lokatorzy będą mogli odebrać klucze już w połowie bieżącego roku. Ciekawą inwestycją są małe, jednopiętrowe domki niedaleko Dębnik, których ideą jest niska cena, porównywalna do cen mieszkań. Dlatego też projekt skupia się na prostocie i funkcjonalności budynków, choć walorów estetycznych także trudno mu odmówić. Mimo znacznego oddalenia od centrum miasta, miejsce inwestycji jest dość dobrze z nim skomunikowane. Na koniec warto wspomnieć o już ukończonej inwestycji z wyższej półki, która powstała w Parku Rzecznym Tonie w bardzo prestiżowej części północnego Krakowa.

Osiem trzypiętrowych domów powstało zgodnie z najwyższymi standardami niskoenergetycznymi, o czym świadczą między innymi instalacje wentylacyjne, rekuperatory, izolacje cieplne, kolektory słoneczne itp. Jak widać, nowe domy Kraków mają do zaoferowania różne standardy dla odbiorców o różnych potrzebach i możliwościach finansowych. Skromną ofertę nowych domów w obrębie miasta z powodzeniem uzupełniają inwestycje w okolicznych miejscowościach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)