Nieruchomości – Negocjacje

Napisany przez dnia Kwi 25, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Wynajmując mieszkanie czasami zdarza się najemca, który chce negocjować z nami czynsz. Trzeba jednak umieć to robić z rozwagą. Istnieje kilka trików i zasad, którymi jeśli będziesz się posługiwać, na pewno sukcesywnie obniżysz swoją stawkę. W Polsce są miasta, w których ludzie płacą bardzo wysoki czynsz. Między innymi wynajem nieruchomości w Przemyślu trochę nas kosztuje. Pewnie ze względu na to, że miasto jest turystyczną gratką i właściciele mieszkań chcą trochę zarobić na swoich lokatorach.

panorama-przemysla
W tym artykule dowiesz się jak skutecznie negocjować cenę czynszu i na co zwrócić uwagę przy negocjacjach. Co musi zrobić najemca aby nie stracić swoich potencjalnych klientów? Po pierwsze, będąc najemcą musimy szanować swoich potencjalnych lokatorów. Kiedy wynajmujący zechce niższego czynszu, nie można wybuchnąć śmiechem, ani go obrażać. W taki sposób na pewno nie uzyskamy pozytywnego wrażenia jak i również nie nawiążemy pozytywnych relacji z klientem. Współpraca może zostać nawiązana na dłuższy okres, ale tylko wtedy kiedy jedna jak i druga strona zadba o dobry kontakt. Musimy wysłuchać tego co nasz klient ma nam do powiedzenia, zrozumieć jego argumenty, wsłuchać się w jego prośbę i potraktować go z empatią. Empatia to cecha, którą wykorzystują nawet policyjni negocjatorzy w celu nawiązania porozumienia na przykład z porywaczem.

nieruchomości przemyśl

Po drugie, jako najemca  musimy dobrze poznać rynek nieruchomości. Wtedy negocjacje nie będą dla nas żadnym problemem. Często najmujący zaskakują nas swoją prośbą. Nie możemy odmówić od razu. Dajmy sobie czas do namysłu, przeanalizujmy sytuację i poznajmy dokładnie rynek. Sprawdź jak wysokość czynszu, który wynajmujący się płaci ma się do innych cen panujących na rynku. Porównaj wszystko: popyt, podać, spadki i wzrosty cen.

Po trzecie, na pewno wiesz, że jeśli najemca jest zadowolony to możesz tylko na tym zyskać, a nie stracić. Dlatego też w takiej sytuacji zrób analizę wszystkich argumentów za i przeciw najemcą. Jeśli ci nie zależy, nie ustępuj i poszukaj lepszego najemcy. Z czasem na pewno go znajdziesz. Pamiętaj jednak, że bycie nieustępliwym nie popłaca, a lokatorzy, którzy już u Ciebie mieszkali na pewno zrobią ci na rynku reklamę. Od Ciebie zależy jaką.

mieszkanie na rynku przemysla

Jeśli nie chcesz obniżać czynszu, zawsze możesz zaproponować inne rozwiązanie, na przykład: wymianę sprzętu na nowszy, remonty, obniżkę na pewien okres (1-3 miesiące), rozłożyć kaucję na raty. Negocjacje zawsze powinny się kończyć pozytywnie dla jednej jak i drugiej strony. Korzyści to ich podstawa.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)