Najważniejsze informacje odnośnie obrazów na szkle

Napisany przez dnia Paź 2, 2017 w Nowe | 0 komentarzy

panele szklaneCoraz więcej osób przykłada wagę do tego, aby ich mieszkania nie były nudne. Co jednak zrobić, aby nieco urozmaicić mieszkanie? Wydaje się, że niezłym pomysłem jest zainstalowanie obrazów na szkle, które uchodzą z pewnością za jedne z oryginalniejszych ozdób. Duży wybór tego typu obrazów posiada firma axitech.

Jak to się robi?

Warto na pewno wyjaśnić, co to takiego obrazy na szkle. Są to generalnie odpowiedniki tradycyjnych obrazów, w których zamiast płótna wykorzystuje się właśnie szkło. Oczywiście, obrazy te nie są malowane farbami, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych obrazów. W tym przypadku są one drukowane na materiale.

Niemniej jednak, drukowanie na szkle jest prawie że tak samo trudne jak malowanie po nim farbami. Jednakże, dzięki wynalezieniu nowoczesnych technik drukarskich jest to dzisiaj możliwe. W tym wypadku chodzi konkretnie o druk, który wykorzystuje promienie ultrafioletowe.

Rodzaje obrazów na szkle

Warto zauważyć, że rodzajów obrazów na szkle jest całe mnóstwo. Z całą pewnością do tych nieco bardziej popularnych, które oczywiście znajdują się również w ofercie axitech, należą zdjęcia na szkle. Niemniej jednak, chętnie kupowane przez klientów są także obrazy, które nie są zdjęciami, lecz na przykład przedstawiają jakieś wizje artystyczne. Zdarza się także, że obrazy na szkle są odzwierciedleniem starych, artystycznych obrazów malowanych na płótnie.

Obraz czy panele?

Niezwykle podobnymi, wykonywanymi w zasadzie w ten sam sposób co obrazy na szkle, produktami są panele szklane. Panele jednak wyglądają nieco inaczej, ze względu na inny kształt. O ile obrazy na szkle są najczęściej podobne do klasycznych obrazów, o tyle panele są zdecydowanie szersze. Niektóre panele dostępne na stronie firmy axitech mają nawet kilka metrów, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie ich na całej szerokości ściany.

Tym co różni panele od obrazów na szkle jest również ich zastosowanie. Najczęściej po prostu w żadnym pokoju nie ma na tyle miejsca na którejkolwiek ze ścian, aby móc na niej powiesić panele. Dlatego też, wiesza się je raczej w innych pomieszczeniach, przede wszystkim w kuchni. Jeśli jednak chodzi o to, co jest przedstawione na panelach, różnorodność jest tu tak samo duża jak w przypadku obrazów. Podobnie, panele to często zdjęcia na szkle, a czasami wizje artystyczne.

Oświetlenie pomieszczenia

Co ciekawe, panele mogą czasem pełnić również funkcje oświetlenia całego pomieszczenia. Muszą jednak być wtedy duże i oświetlane w całości. Takie panele lub obrazy na szkle, w których oświetlane są tylko krawędzie, nie są w stanie rozjaśnić pomieszczenia.

Poznaj najlepsze panele szklane | Axitech.pl | http://axitech.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)