Najczęściej popełniane błędy przy noszeniu marynarki. Sprawdź jak się…

Napisany przez dnia Kwi 7, 2017 w Nowe | 0 komentarzy

Wybór marynarki to ogromne wyzwanie dla każdego mężczyzny. Dobry rozmiar, odpowiednia długość rękawów, klapy marynarki i kołnierzyk to elementy, które decydują o efekcie końcowym całej stylizacji. Jakich błędów nie popełniać przy noszeniu marynarki? Sprawdź!

Pamiętaj o odpowiednim rozmiarze marynarki. Czuj się w niej swobodnie

marynarka

Jednym z największych problemów, które zauważyć można na ulicach miast, to źle dobrany rozmiar marynarki. Niektórzy mężczyźni decydują się na zakup większej marynarki „na zapas”, aby mieli co założyć w przyszłości, gdyby przybrali na wadze. To błędne myślenie odbija się na ogólnym wizerunku takiego mężczyzny. Lepiej dwie lub trzy marynarki dopasowane niż mieć jedną zbyt dużą.

Nasada kciuka i rękawy marynarki

Przyjęło się, że rękawy dobrze dobranej marynarki powinny sięgać nasady kciuka. Co to oznacza i dlaczego wciąż spotyka się mężczyzn ze zbyt długimi rękawami? Nasada kciuka znajduje się tuż przy nadgarstku. Większość uważa jednak, że nasadą kciuka nazywamy drugą kostkę od góry. W dużej mierze chodzi o to, by zostawić miejsce na koszulę, która powinna wystawać z marynarki na 1-1,5cm.

Co z tymi guzikami? Zapinać czy nie?

Zasady dotyczące zapinania i rozpinania marynarki są dość skomplikowane, ale nie niemożliwe do zapamiętania.

1. Marynarka z jednym guzikiem – stojąc, marynarka jest zawsze zapięta, siedząc – rozpięta,
2. Marynarka z dwoma guzikami – w pozycji stojącej górny guzik powinien być zapięty, siadając rozpinamy marynarkę,
3. Marynarka z trzema guzikami – wstając zapinamy środkowy guzik, a przy pozycji siedzącej rozpinamy marynarkę,
4. Marynarka dwurzędowa – stanowi wyjątek i powinna być zapięta zarówno przy wstawaniu jak i siadaniu.

Rozpięta marynarkę akceptuje się wtedy, gdy jest casualowa i niezbyt oficjalna a pod nią znajduje się koszula bez krawata, T-shirt lub koszula polo. Drugim przypadkiem, w którym rozpięta marynarka nie powinna przeszkadzać, jest założenie na koszulę kamizelki.

Nie wypychaj kieszeni

Nie ma nic gorszego niż obciążone, powypychane kieszenie. Decydując się na założenie marynarki zapomnij o zabieraniu ze sobą dorobku życia. Marynarka z obładowanymi kieszeniami układa się zupełnie inaczej i zazwyczaj niekorzystnie wpływa na naszą ogólną prezentację.

Butonierka i brustasza

Nieduży otwór w lewej klapie marynarki to butonierka, do której wkłada się żywy kwiat. Najczęściej są to chryzantemy, goździki, gardenie i bławatki. Do brustaszy wkłada się poszetkę, czyli ozdobną, delikatną chusteczkę, która ma za zadanie pasować do krawatu lub z nim kontrastować.

Artykuł zredagowany przez zespół Missimi

obejrzyj marynarki w Missimi

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)