Lampy moduły listwy taśmy i inne formy oświetlenia led

Napisany przez dnia Sty 9, 2013 w Nowe | 0 komentarzy

Obecnie wykorzystanie oświetlenia diodowego w domach staje się coraz powszechniejsze, aczkolwiek najczęściej są to dekoracyjne formy oświetlenia, w których wykorzystuje się obecnie chyba najpopularniejsze z zakresu tej technologii produkty, a mianowicie taśmy led. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jaką siłę – jak mocno mogą świecić takie diody. Wbrew pozorom duża liczba połączonych w odpowiedni moduł diod może emitować tak silne światło, że aż nie da się na nie patrzeć z bliskiej odległości. Tak więc diodowe światło może praktycznie zastąpić główne źródło światła w pomieszczeniu takim jak kuchnia, łazienka, czy salon.

Lampy diodowe coraz częściej  bywają wykorzystywane jako oświetlenie sufitowe. Współczesne rozwiązania mogą być świetną alternatywą dla standardowych halogenów stosowanych przez wiele osób w  tak zwanych sufitach podwieszanych. Jednak przede wszystkim warto tu podkreślić fakt, że diody zużywają znacznie mniej energii niż halogeny i to jest niezaprzeczalnych ich atut, który obecnie powinien zadecydować o “zwycięstwie” diod nad halogenami stosowanymi do oświetleń sufitowych. Zwykle takie formy oświetlenia to dosyć innowacyjne moduły , z tego również używa się tu specjalnych listw led dedykowanych  dla oświetlenia sufitowego.

Tego rodzaju listwy idealnie nadają się również na oświetlenie kuchni. Poza tym, że odpowiednio dobrane diody  dają zbliżone do słonecznego światło, które niewątpliwie w kuchni jest przydatne, to zarazem jak już wspomniałem powyżej oszczędzają prąd, co też niewątpliwie jest dziś niezmiernie ważne. Oświetlenie kuchni w aspekcie funkcjonalności jest o tyle różne od innych mieszczeń, że w kuchni spędzamy  ogrom czasu wykonując skomplikowane czynności.

Listwy led są również znacznie bardziej wytrzymałe od taśm i ich żywotność jest o wiele dłuższa.

Zobacz więcej:

  1. Kliknij tutaj
    Więcej na temat rozwiązań z zakresu oświetlenia led stosowanych w domach.
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)