Moduły LED to innowacyjna technologia

Napisany przez dnia Sie 11, 2017 w Nowe | 0 komentarzy

led modułyCzym są moduły LED? Moduły LED to innowacyjna technologia, która cieszy się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. Najprościej można je opisać, jako źródło światła oparte na technologii półprzewodnikowej. Jest to rozwiązanie niezwykle efektywne i niezawodne. Ponadto, diody LED są nawet 25 razy bardziej trwałe niż tradycyjne żarówki. Można stosować je nie tylko w przypadku oświetlenia domowego, ale również oświetlenia ulicznego, bilbordów, czy też obiektów publicznych. Ich duża moc idzie w parze z ekonomiczną eksploatacją.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego typu oświetlenia. Do najpopularniejszych można zaliczyć m.in. moduł LED Samsung. Jakie są zalety modułów LED? Nowoczesne moduły LED mają bez wątpienia mnóstwo zalet. Nie bez powodu są tak chętnie stosowane przy budowie nowych obiektów architektonicznych, czy też reklam. Główną zaletą jest energooszczędność. Sprawność diody LED wynosi około 80-95 %. Dla porównania, sprawność zwykłej żarówki oscyluje na poziomie poniżej 10%. Różnica jest więc ogromna. Następną zaletą modułów LED jest ich wysoka trwałość. Średnia praca diody jest około 25 razy dłuższa od pracy tradycyjnej żarówki i wynosi około 50 000 godzin. Więcej o modułach LED znajdziesz na: goq-led.pl/moduly-led.html.

Oznacza to, że moduł LED może pracować więcej niż 5 lat. Warto dodać, że ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także wstrząsy. Istnieje małe prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. Diody LED zapewniają również efekt ogniskowania, który nie wymaga wsparcia reflektorów. Świetnie nadają się do oświetlenia określonych elementów oraz reklam. Najczęściej można zaobserwować to w miejscach użyteczności publicznej. Technologia LED pozwala na osiągnięcie dowolnego koloru. Pełne parametry pracy osiągane są w czasie mikrosekund. Emitują małą ilość ciepła, a także nie wymagają użycia szkodliwych substancji, takich jak np. rtęć. Po zakończeniu okresu eksploatacji nie gasną nagle, lecz ich intensywność świetlna powoli się zmniejsza.

Jakie są wady modułów LED? Do podstawowych minusów tego rodzaju oświetlenia można zaliczyć wysoką cenę. Oczywiście jest to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko, jednak koszt początkowy może zniechęcić nieprzekonane osoby. Inną wadą jest również emisja zimnego światła, które może zakłócić odbiór realnych kolorów. Dodatkowo praca diod LED jest mocno zachwiana w warunkach intensywnie zmieniających się temperatur. Im wyższa temperatura, tym mniejsza wydajność oświetlenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)