Lokaty w banku czy parabanku – jak oszczędzać bezpiecznie?

Napisany przez dnia Kwi 26, 2013 w Nowe | 0 komentarzy

Konta oszczędnościowe są zdecydowanie inne a niżeli konta osobiste, ponieważ nie jest wcale łatwo wypłacić pieniądze z takiego rodzaju konta. Szczególnie jak sama nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, poprzez utrzymanie na ustalonych warunkach określonej sumy na koncie.

Konta oszczędnościowe umożliwiają zbierać nawet małe kwoty pieniędzy i pozyskiwać na ich utrzymywaniu na koncie, przez kilkustopniowe progi procentowe, jakie przedstawia bank. Główną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że umożliwia ono komfortowo dysponować funduszami ale także oszczędnościami, jakie zebrało się na koncie. Dzięki temu jest możliwość mieć całkowitą kontrolę nad pieniędzmi, które gromadzi się na tego rodzaju koncie.

Lokaty terminowe, są szczególnie po to, żeby przez wyznaczony czas zgromadzić pieniądze na lokacie i zdobyć ustaloną sumę poprzez oprocentowanie, jakie nakłada bank na określoną sumę. Rzecz jasna wysokość oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od kwoty, jaką chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, zakładane są na pewny okres czasu i nie ma opcji wypłacenia środków, przed upłynięciem takiego terminu. Jedyna opcja występuje wtedy, kiedy będziemy koniecznie chcieli zamknąć lokatę. Należy jednak być świadomym, że w takiej sytuacji utraci się opcję na pozyskanie dodatkowych pieniędzy z oprocentowania, które było wyznaczone na lokatę terminową.

Konta osobiste są najczęściej używaną metodą depozytu, bo w teraźniejszych czasach ludzie obracają dużymi sumami pieniędzy i oczywiście bardziej dogodnie jest posiadać pieniądze na kontach osobistych a niżeli posiadać je w formie gotówki. Konta osobiste, ma możliwość mieć każdy, dlatego że potrzeba być osobą która uzyskała pełnoletniość, aby móc otworzyć własne konto osobiste. Konta osobiste, w uzależnieniu od możliwości, mają możliwość posiadać bardzo dużo rozmaitych opcji, jakie mają zwłaszcza ułatwić użytkowanie tego rodzaju konta każdemu użytkownikowi. Szczególnie konta osobiste ułatwiają w bardzo szybki i komfortowy sposób wybierać gotówkę. Lecz szczególnie każdy bank ustala górną normę kwotową na każdy dzień którą jest szansa wybrać, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste również mają często funkcję debetu. Chodzi o to, że w w trakcie transakcji wystąpi tego typu sytuacja, że zabraknie na koncie środków, to może stan środków na koncie zejść na liczbę ujemną i w chwili wystąpienia jakichkolwiek pieniędzy, uzupełniają one ten debet.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)