Laptop czy tablet – co wybrać

Napisany przez dnia Gru 20, 2012 w Nowe | 0 komentarzy

laptop6To już chyba ostatni moment na zakup świątecznego prezentu. Popularne ostatnio stały się ostatnio różnego rodzaju tablety, które wyparły w niektórych miejscach nawet zakup laptopów.

Dobry tablet może kosztować nawet ponad dwa tysiące złotych, jeżeli jednak nie mamy aż takich potrzeb dotyczących wyposażenia i parametrów to możemy kupić średniej klasy tablet za kilkaset złotych.

Laptop  czy tablet? O to jest pytanie

Planując świąteczny zakup sprzętu dobrze jest się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem dla nas będzie zakup tabletu czy laptopa.

Niewątpliwą zaletą tabletu jest mniejsza waga, lepsza mobilność oraz zwykle dłuższy czas pracy na bateriach. Z minusów można wyróżnić brak fizycznej klawiatury jak również nieco gorsze parametry techniczne.

Laptop doskonale sprawdzi się jako przenośne biuro czy jako bardziej mobilna wersja stacjonarnego komputera. Jeżeli chodzi o tablet to jest on częściej wykorzystywany przez osoby, które korzystają w sposób pasywny z możliwości sprzętu elektronicznego.

Ze względu na swoje funkcje tablet doskonale sprawdzi się do przeglądania poczty, facebooka, oglądania filmów i słuchania muzyki. Laptop będzie lepszym rozwiązaniem, gdy będziemy chcieli coś napisać, lub gdy będziemy chcieli użyć go do zaawansowanych operacji w programach graficznych czy programach typu CAD.

Gdzie kupić sprzęt?

Popularne salony komputerowe mają zwykle wysokie ceny produktów. Jest to związane z kosztem wynajmu jaki ponoszą właściciele takich salonów.

Lepszym rozwiązaniem jest zamówienie takiego sprzętu drogą internetową. Dodatkowo jeżeli nie chcemy płacić za przesyłkę, a sklep nie oferuje darmowej dostawy to w większości przypadków możemy odebrać towar samodzielnie w jednym z punktów odbioru.

Jak zamówić taniej?

Zwykle na różnego rodzaju stronach umieszczane są informacje o istniejących promocjach i rabatach. Również niektóre sklepy w zamian za zapisanie się do newslettera, lub polubienie strony firmowej na facebooku udzielają jednorazowych kilkuprocentowych zniżek i rabatów.

Dobrze jest kupować w tego typu sklepach, ponieważ możemy dzięki temu sporo zaoszczędzić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)