Jakie tynki wybrać?

Napisany przez dnia Maj 18, 2017 w Nowe | 0 komentarzy

Wykończenie pokojów w domu czy mieszkaniu niesie ze sobą wiele różnego rodzaju problemów i decyzji. Jedną z nich z pewnością będzie ta o wyborze tynków do naszego nowego lokum. Będziemy mieć tutaj kilka możliwości i każda z nich będzie miała swoje plusy i minusy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, będziesz musiał zdobyć więcej informacji na ten temat. Tynki maszynowe nic Ci nie mówią? W takim razie czas na uzupełnienie swoich wiadomości. Tylko w ten sposób możesz szybko przejść do następnego etapu, jakim będzie malowanie ścian i wybieranie mebli. Od czego zacząć?


Na początek na pewno możesz zajrzeć do Internetu. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat różnych rodzajów tynków oraz o tym, dlaczego ludzie decydują się na konkretne ich rodzaje. Przykładowo, tynki gipsowe będą nadawały się tylko do pomieszczeń wewnętrznych. Ten rodzaj materiału chłonie wilgoć i oddaje ją, nie jest więc idealnym wyborem do łazienki, szczególnie, jeżeli kąpie się tam wielu domowników. Warto pamiętać, że są one dość łatwe do układania i ich odcień jest biały, co może przyczynić się do małego zużycia farby na późniejszym etapie.

Niektórzy wolą zdecydować się na tynki cementowo-wapienne. Jaka jest ich charakterystyka? Są one bez wątpienia mocne i trwałe. Zwykle układa się je w trzech warstwach. Gotowe mieszanki do wykonania tynku można bez większych problemów kupić w różnego rodzaju marketach oraz hurtowniach budowlanych – będą one zwykle bardzo dobrej jakości ze względu na różnego rodzaju ulepszacze. Za metr kwadratowy takiego wykończenia zapłacimy mniej niż 30zł, jest to więc na pewno dla nas bardzo opłacalne rozwiązanie.

Czym są tynki maszynowe? Jest to bardziej nowoczesny sposób nakładania. W przeszłości wszystkie pomieszczenia tynkowało się ręcznie, co znacznie wydłużało prace, szczególnie, jeżeli w grę wchodziły duże pomieszczenia i – co za tym idzie – większe powierzchnie ścian. Ta bardziej nowoczesna metoda polega na nałożeniu tynków przy pomocy specjalnego agregatu. Dzięki temu praca odbywa się szybko i sprawnie. Warto jednak pamiętać, że metoda ta opłaca się głównie wtedy, gdy mamy do otynkowania większe powierzchnie, na przykład wszystkie pomieszczenia w nowym domu. Jeżeli jest to tylko jeden pokój, wtedy może się okazać, że nie jest to jednak zbyt opłacalna metoda pracy.

Zobacz też: Tynki maszynowe Kraków, tynki cementowo wapienne Kraków | http://www.inside-system.pl/Oferta/tynki

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)