Jakie czapki są dziś modne?

Napisany przez dnia Lis 14, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

 

rodzaje czapekCzapka jest od wielu wieków nieodłącznym elementem garderoby. Niemniej jednak, rodzaje czapek powszechnie ubieranych sto czy dwieście lat temu w większości nie przypominają w niczym tych dzisiejszych. Są jednak również takie rodzaje czapek, które praktycznie nieprzerwanie cieszą się popularnością.

Wciąż modny kaszkiet

Jednym z przykładów czapki, która mimo upływu czasu wciąż jest na topie jest na pewno kaszkiet. Czapka ta ma już niemal 300 lat, a mimo to nadal się ją nosi. Największa jej popularność miała miejsce na początku XX wieku. Później na pewien czas zrezygnowano z kaszkietów, aby teraz znów do nich powrócić.

Kaszkiet jest swego rodzaju czapką z daszkiem. trzeba jednak zwrócić uwagę, iż daszek jest w nim przeważnie zminimalizowany. Ponadto , kaszkiet jest bardzo płaską czapką. Przeznaczenie kaszkietu bardzo się zmieniało na przestrzeni wieków. Najpierw była to czapka, którą dostawało się po wstąpieniu do wojska. Później stała się jedną z najpopularniejszych męskich czapek, którą nosili przedstawiciele różnych warstw społecznych. Dzisiaj kaszkiety są uważane za dosyć eleganckie czapki, dobre jedynie na niektóre okazje. Warto też zauważyć, iż obecnie nie jest to jedynie męskie nakrycie głowy, choć kobiety noszą kaszkiety zdecydowanie rzadziej.

Bejsbolówka i inne nowoczesne daszki

Za nowoczesną czapkę z daszkiem na pewno należy uznać bejsbolówkę. Niemniej jednak, nie jest to wcale aż taka nowość, gdyż bejsbolówkę sprzedano po raz pierwszy już ponad 60 lat temu. Jednakże, nie od razu weszła ona do powszechnego użytku. Na początku zwykli ludzie raczej nie byli zbytnio zainteresowani bejsbolówkami, które zdawały się być przydatne tylko zawodnikom bejsbolu. Z czasem jednak społeczeństwo doceniło wartość bejsbolówek, które wydostały się poza boiska bejsbolowe.

Inne popularne dzisiaj czapki z daszkami to na pewno czapki typu skate, czy też hip hop. Są to bardzo nowoczesne czapki, gdyż jeszcze w poprzednim wieku był one praktycznie niespotykane. Co je cechuje? Przede wszystkim duży rozmiar. Czapki tego rodzaju zawsze są szerokie, o wiele szersze od głowy. Dlatego też, nie każdy może nosić taką czapkę, gdyż dla niektórych jest to po prostu niewygodne. Poza tym, czapka hiphopowa ma dużej powierzchni daszek, którego w żaden sposób nie da się zmniejszyć. O ile bowiem daszek w bejsbolówce jest nieco elastyczny, o tyle próba zgięcia daszka w czapce hiphopowej kończy się jego złamaniem. Warto zauważyć, ze czapki o których mowa pasują jedynie do konkretnego typu garderoby.

Informacje do artykułu zostały dostarczone przez administratora serwisu który znajduje się pod tym adresem: http://www.rodzajeczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)