Jak inwestować – długo- czy krótkoterminowo?

Napisany przez dnia Kwi 16, 2013 w Nowe | 0 komentarzy

Tak naprawdę to każdy z nas chciałby być majętnym, ale tak jak w jednej chwili to pragnienie nadciąga, tak samo odchodzi, gdy zaczniemy je rozeznawać na poważnie. Niemniej, wbrew wszystkim pozorom, droga ku majętności nie jest taka złożona, a wręcz odwrotnie, wystarczy jedynie pamiętać o paru uwagach, przekładających się na wyłaniane inwestycje finansowe i sposób ich przebiegu.
Gdy zaś już zadbamy o warstwę teoretyczną i psychiki, warto też pomyśleć nad wyselekcjonowaniem inwestycyjnych metod, do których kwalifikujemy lokaty bankowe, wyróżniające się bezpieczeństwem i prostotą obsługi, inwestowanie na giełdzie, wyszczególniające się bezmiarem możliwości i ewentualnością sporego przychodu, inwestowanie w posiadłości, wyróżniające się dużą stabilizacją zysku, ale i koniecznością posiadania większego funduszu początkowego, inwestowanie w sektorze Forex, czyli handlowanie walutami i surowcami przy użyciu dźwigni finansowej, a także wiele pozostałych, takich jak inwestowanie w sztukę czy też wina.

I tak oto najpierw, gdy ktoś myśli o gigantycznych zasobach finansowych, powinien przyjrzeć się tym, którzy takowe już posiadają, bo bycie bogatym to taki sam rodzaj sztuki jak przykładowe aktorstwo. Uczenie się więc od najlepszych jest konieczne, tym bardziej że ci drudzy z werwą dzielą się swymi patentami. Po drugie, inwestycje mają kaliber długoterminowy, toż trzeba się uzbroić w cierpliwość i determinację, które to pozwolą na zdobycie zwycięstwa, bez względu na naszą obecną pensję, brak doświadczenia, wątpliwą sytuację finansową w kraju, czy cały ogrom pozostałych przeszkód.

Nie jest oczywiście tak, iż obojętną staje się metoda naszej inwestycji, bo powinna być ona dostosowana do naszych możności pieniężnych oraz skłonności do ryzyka, w następstwie czego jednym zdecydowanie bardziej pasować będą lokaty, a innym na przykład owe inwestycje w posiadłości. Niektórzy boją się jednak podejmować jakichś działań, co owocuje bezpośrednio w fakt, iż ich finanse nie tylko są nietknięte, ale iż oni sami nań naprawdę tracą, toż szkoda nie działać, tym szczególniej że przemyślane rozporządzanie funduszem nie jest w żadnym razie tak ryzykowne, jakby się mogło wydawać. Swoją drogą, w dobie czasów zdominowanych przez dane z sieci internetowej, każdy rozplącze wszelkie swoje niejasności, jakie z inwestowaniem się łączą. Jasne, należy być roztropnym co do różnorodnych oszustw, należy nie zapominać o współdziałaniu z bankami i instytucjami o nieskazitelnej renomie, czy też należy inwestować w oparciu o wiedzę teoretyczną, którą zweryfikujemy na forach dyskusyjnych, ale naprawdę warto tenże wysiłek podjąć i to wszystko rozeznać we własnym zakresie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)