Jak dbać o pościel przeznaczoną dla niemowlaka?

Napisany przez dnia Cze 12, 2017 w Nowe | 0 komentarzy

Małe dzieci są niestety bardzo podatne na różnego rodzaju choroby wirusowe i bakteryjne. Ważne jest więc między innymi odpowiednie miejsce do spania. Musi być ono czyste, zadbane, sterylne i pozbawione bakterii, na tyle, na ile jest to możliwe. W końcu maluch spędza w łóżku większą część dnia. Zapewnienie mu odpowiednich warunków jest więc gwarancją, że dziecko będzie przesypiało długie godziny, a jednocześnie rodzice nie będą musieli obawiać się, że dziecko zachoruje na jakąś chorobę spowodowaną bakteriami zagnieżdżonymi w brudnej pościeli. Jaka zatem powinna być odpowiednia pościel dla niemowlaka? Jak o nią dbać? W jaki materiał w tym przypadku najbardziej warto zainwestować?

Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest przede wszystkim częsta i regularna zmiana pościeli. Trzeba to robić co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej jeszcze częściej. Pościel haftowana dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem, o ile pierze się ją w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza, co pozwala pozbyć się wszystkich bakterii i roztoczy, które wpływają w dużej mierze na rozwój u maluchów alergii. Z powodu tak częstego prania trzeba postawić na pościel wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Tylko taka nie zniszczy się na skutek częstego prania w pralce automatycznej. Warto zainwestować w pościel bawełnianą, którą bez obaw można prać w wysokiej temperaturze. Wybór pościeli bawełnianej w sklepach jest na szczęście bardzo duży.

Pościel przeznaczoną dla noworodków i małych dzieci warto prać w specjalnych proszkach i płynach, które są przeznaczone specjalnie do pielęgnowania ubrań małych dzieci. Są one przede wszystkim znacznie łagodniejsze niż klasyczne środki do prania i nie zawierają żadnych form alergenów. Kupując je nie trzeba się martwić, że u dziecka pojawi się niespodziewana wysypka na ciele.

Poza tym po każdym praniu dziecięcą pościel należy dobrze wyprasować, aby pozbyć się na pewno wszystkich bakterii. Niektóre z nich giną tylko w bardzo wysokiej temperaturze. Dlatego prasowanie również jest konieczne. Pościel niemowlaka wymaga szczególnej pielęgnacji. Proces prania i czyszczenia takiej tkaniny jest pracochłonny i niełatwy. Jednak jest to konieczne, bo życie i zdrowie dziecka jest kwestią najważniejszą dla jego rodziców. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pościel bawełniana. Bawełna jest bowiem tkaniną łatwą do czyszczenia, a przy tym elastyczną i przyjemną w dotyku. Wybór na rynku w tym zakresie jest spory, znaleźć więc można model odpowiedni do każdego pokoju dziecięcego.

Zobacz też: Pościel haftowana, pościel dla niemowląt | http://szwalniasnow.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)