Historia Pokera

Napisany przez dnia Cze 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Poker jest grą karcianą, której celem jest wygranie pieniędzy bądź też żetonów (ma to miejsce zazwyczaj w przypadku tak zwanej wersji sportowej). Do pokera niezbędna jest talia pięćdziesięciu dwóch kart oraz co najmniej dwóch graczy. Warto podkreślić, iż ilość kart ogranicza liczbę potencjalnych graczy, jednakże maksymalnie może być ich dziesięciu.

W trakcie gry gracze otrzymują różnorodną ilość przypadkowych kart, ich zadaniem jest skompletowanie takiego zestawu, który pozwoli im odnieść niekwestionowane zwycięstwo nad przeciwnikami. Oczywiście w trakcie rozdania dostępny jest także blef, lecz znacznie lepiej jest, gdy uczestnicy pokerowych rozgrywek mają na uwadze skompletowanie jak najsilniejszego układu kart. Istnieją różnorodne odmiany pokera. Popularny między innymi jest Texas Hold’em. Polega on na tym, iż dwie następne osoby (zaraz po rozdającym karty) muszą w ciemno określić swoją stawkę wejściową, aby móc dołączyć się do gry. W trakcie rozgrywek, uczestnicy pokera mają dostęp do kilku możliwych zagrań. Są to: pas, czekanie, sprawdzenie, postawienie oraz podbicie. Jednakże zaraz obok tego rodzaju zagrań, pokerowy gracz ma możliwość dołożenia wszystkich swoich żetonów do puli, o którą toczy się gra. Tego rodzaju działanie określane bywa jako All-in. Jeśli zaś chodzi o to, kto odnosi zwycięstwo w danej pokerowej rozgrywce, to osobą tą jest ten gracz, który posiada jak najlepszy układ kart. Z drugiej strony, jeśli wystąpi sytuacja, w której pozostał tylko jeden gracz w rozdaniu, to zdobywa on całą pulę, a dodatkowo nie jest zobowiązany do tego, aby pokazywać własne karty.

Sam rodowód pokera nie jest dość jednoznaczny. Niektórzy upatrują się jego początków w hinduskiej grze ganjifa, inni z kolei twierdzą, iż w pewnego rodzaju odmianę pokera grali już Chińczycy oraz pasażerowie statków, których rejsy odbywały się po rzece Missisipi. Tak czy inaczej, oficjalne zasady gry w pokera dobieranego zostały określone w 1872 roku, przez samego ambasadora Stanów Zjednoczonych, przebywającego w Wielkiej Brytanii.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.6/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)