Fotobudka, czyli profesjonalny automat do zdjęć

Napisany przez dnia Maj 23, 2016 w Nowe | 0 komentarzy

Nazwa fotobudka pochodzi z języka angielskiego (photo booth). Jest to automatyczne urządzenie, które służy do robienia zdjęć i drukowania ich. Krajem fotobudki są Stany Zjednoczone, a jej narodziny sięgają początku XX wieku. Fotobudka została opatentowana w 1925 roku przez Anatol M. Josepho. Najczęściej fotobudka używana jest do robienia fotografii legitymacyjnych, paszportowych i rozrywkowych.

Dawniej fotobudka wyglądem przypominała budkę telefoniczną. Automat do zdjęć składa się z kabiny i ławeczki, którą zasłania przesuwana kurtyna. Ma to na celu zapewnienie prywatności osobom fotografowanym. Fotobudka to połączenie technologii z tradycyjną fotografią. Jest ona przenośnym studiem w nowoczesnej formie. Urządzenie daje swobodę w pozowaniu, a twarz widoczna jest na ekranie monitora.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Zdjęcia w formie 4 fotografii robimy naciskając przycisk. Dodatkowy jesteśmy informowani za ile sekund zostanie zrobione zdjęcie. Zdjęcia drukowanie są na wysokiej jakości papieru i trwa kilka sekund. W przypadku starych fotobudek wydruk taki trwała kilka minut. Dzisiejsze fotobudki dają możliwość dodania do zdjęcia grafiki lub opisu. Można wydrukować zdjęcie kolorowe lub czarno-białe. Najczęściej zdjęcia z fotobudki mają wielkość 15 cm na 10 cm.

fotobudka niezwykle przydatnym sprzętem

Urządzenie to jest popularne w krajach takich jak: Francja, Wielka Brytania, Japonia. Automat do zdjęć znany jest również w krajach takich jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Belgia, Holandia, Skandynawia, Polska. Fotobudki występują w formie stacjonarnej oraz w formie wynajmowanej, czego przykładem może być ta – http://uwagaleciptaszek.pl/ fotobudka, która cieszy się dużą popularnością wśród zwolenników tego typu sprzętu. Fotobudka w formie stacjonarnej posiada zintegrowany system płatności. Automat do zdjęć wyposażony jest w odpowiednie oświetlenie, które dostosowane jest do warunków otoczenia.

Obecne fotobudki połączone są z mediami społecznościowymi takimi jak: Facebook, Twitter. Fotobudka pozwala również na przesyłanie zdjęć na pocztę e-mail i nagrywanie filmów. Sama konstrukcja urządzenia zajmuje niewiele miejsca i pozwala na łatwe przemieszczanie. Częstą usługą jest wynajmowanie fotobudki na różnego rodzaju przyjęcia, urodziny, wesela. W obsłudze urządzenia pomaga pracownik firmy. Wynajmem i sprzedażą fotobudek zajmują się wyspecjalizowane firmy. Zdjęcia w fotobudce wykonywali artyści tacy jak: André Breton, Max Ernst, Salvador Dali, Jacques Prevert.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)