Dzieje powstania firmy Lego

Napisany przez dnia Cze 29, 2009 w Informacje | Możliwość komentowania Dzieje powstania firmy Lego została wyłączona

Firma Lego to oczywiście firma, która od przeszło sześćdziesięciu lat produkuje klocki Lego i rozprowadza je na całym świecie, a sama firma powstała w 1932 roku i została założona przez Ole Kirk Christiansena w mieście Billund w Danii. Z początku firma zajmowała się produkcją zabawek z drewna, dopiero w 1947 roku rozpoczęto produkcję zabawek plastikowych, a z czasem również klocki Lego.

Nazwa firmy przyjęła od 1934 roku, o tego tez roku popularnie ona zwie się LEGO, stąd również same klocki zawsze w drugim członie nazwy mają Lego. Nazwa zaś pochodzi od duńskiego słowa „Leg godt”, co po polsku znaczy „baw się dobrze”. Od kiedy firma wymyśliła klocki Lego czyli klocki na zasadzie łączenia jednego z drugim, produkcja ich ruszyła na masową skalę, a sam założyciel stał się milionerem i najbardziej lubianym człowiekiem wśród producentów zabawek. Firma Lego istnieje do dziś, a klocki Lego wciąż podbijają świat swoją doskonałością oraz pomysłowością. Z klocków Lego można bowiem wybudować niemal wszystko.

Można bowiem budować domy, całe miasta, samochody, figurki mieszkańców, a asortyment tychże zabawek wciąż się powiększa. Dawniej jako produkt luksusowy sprzedawany wyłącznie w sklepach marki Pewex, dziś klocki Lego dostępne są w każdym sklepie z zabawkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)