Drewniane wykończenie wnętrz to przeżytek? Przekonaj się, jaka jest prawda

Napisany przez dnia Kwi 5, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Wciąż zastanawiasz się, czy drewniane elementy w wyposażeniu domu są Ci potrzebne? Nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązań? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dajemy zielone światło wszystkim tym, którzy wciąż nie wierzą.

Wdzięczny i ciepły materiał – drewno

WolfeMcKeel (FLICKR.COM) CC 2.0

Przytulne i ciepłe – właśnie takie może być Twoje mieszkanie. Drewno ze względu na swoją fakturę i elastyczność jest materiałem niezwykle wdzięcznym, jeżeli chodzi o tworzenie nawet najbardziej wymyślnych mebli, czy dekoracji. Pęknięcia, widoczne słoje i sęki – to wszystko świadczy o naturze, która króluje w coraz większej liczbie pomieszczeń.

Wyciszenie i równowaga

Chwile, w których można odpocząć i zrelaksować się są na wagę złota, dlatego tak ważne jest przemyślane urządzenie wnętrz. Dobierając meble, czy dodatki z litego drewna zapewnimy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Drewniane elementy są przyjazne środowisku, a odpowiednia konserwacja zapewnia ich długi żywot.

Uniwersalne rozwiązanie

Coraz częściej można spotkać się z elementami drewnianymi w pomieszczeniach nowoczesnych i industrialnych. Dobrze komponują się ze szkłem i metalem, co sprawia, że można zastosować je niemal wszędzie. Jeżeli cenisz sobie dowolność w aranżacji wnętrza – drewno jest właśnie dla Ciebie. Nie przekreślaj go tylko dlatego, że kojarzy się ze starymi, poniszczonymi meblami. Tchnij w drewno drugie życie i daj mu szansę, a nagrodzi Cię latami użytkowania bez najmniejszych problemów.

Drewniane meble – powrót do klasyki

Wiele osób decyduje się na powrót do mebli wykonanych w całości z drewna. Piękne wykończenie, zapach i przede wszystkim trwałość sprawiają, że drewno jest ponownie doceniane i pożądane.

Twoje wnętrze może nabrać zupełnie innego wyglądu – trochę klasy i ekstrawagancji nikomu nie zaszkodziło, a efekt z pewnością będzie powalający – mówią nam eksperci Mottiv Design.

Dodatki, czyli drewniane uzupełnienie

Dobrym sposobem na ocieplenie wnętrza jest zastosowanie kilku drewnianych dodatków np. zegara naściennego, misy na owoce, ramki na zdjęcie czy nawet wieszaka na biżuterię. Taki zabieg pomoże zachować w Twoim pomieszczeniu pożądanych efekt. Urozmaić to, co już stworzyłeś i bądź dumny ze swoich osiągnięć w kwestii aranżacji wnętrz.

Nie bój się eksperymentować

Jeśli chcesz czerpać przyjemność z przebywania w pomieszczeniu, nie bój się łączyć ze sobą wzorów i kolorów. Różne typy drewna będą inaczej wyglądały po zestawieniu ze sobą. Połącz drewno ze szkłem lub metalem i sprawdź, jaki jest efekt końcowy. Przekonaj się do drewnianego wykończenia mieszkania, a będziesz zadowolony.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)