Czym zajmują sie agencje modelek?

Napisany przez dnia Lip 3, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Wiele firm oraz przeróżnych galerii handlowych organizujących wydarzenia i konferencje, poszukują do ich obsługi szereg pracowników. Oprócz obsługi technicznej, kelnerów czy ochrony, bardzo często pojawiają się na takich eventach młode dziewczyny, których zadaniem jest promocja imprezy, a także rozdawanie ulotek, poczęstunku itd. Wynajęcie modelek, fotomodelek czy po prostu mile wyglądających pań na różnego rodzaju wydarzenia okolicznościowe nie stanowi dziś problemu między innymi dzięki takim miejscom jak agencja hostess.

Agencje hostess, ale też modeli, są skierowane w głównej mierze do firm, które szukają kompleksowej i profesjonalnej obsługi przy różnego typu imprezach okolicznościowych, oraz dla osób funkcjonujących w branży mody. Hostessy oraz modelki mogą pomóc w organizacji ważnych eventów, bankietów, koncertów plenerowych, promocji. Coraz częściej zatrudnia się również hostessy na targi międzynarodowe oraz konferencje. Wszystko w zasadzie zależy od potrzeb określonej instytucji.

Agencja modelek i modeli z reguły oferuje szeroki zakres usług, zaczynając od organizacji profesjonalnych sesji fotograficznych dla klientów, a także kończąc na przejęciu pod swoje skrzydła całej organizacji pokazów mody, castingów do produkcji programów telewizyjnych, filmowych, spotów reklamowych czy teledysków muzycznych. Oprócz wykonywania zleceń od zewnętrznych instytucji agencje mogą prowadzić dla swoich modelek i modeli warsztaty aktorskie, kursy modelingu, sesje ilustracyjne do artykułów. Mogą same produkować kalendarze, plakaty, ulotki z wizerunkiem swoich modeli.

5222464579_d6c3a035cc_b

Obrazek: promogirls

Nie da się ukryć, że jest to doskonała opcja dodatkowej pracy dla ludzi, szczególnie dla młodych dziewczyn i chłopaków marzących o karierze w show biznesie. Warto też dodać że sporo agencji modelingu stara się pomagać młodym projektantom, oraz zajmuje się dodatkowo działalnością kulturalną i charytatywną.

Podwładnymi agencji zostają przede wszystkim doświadczone hostessy, uznane modelki czy modele, znający nierzadko języki obce, aby móc obsługiwać także zagranicznych gości i imprezy. Cechować się powinni silną psychiką, ponieważ muszą mierzyć się czasami z bardzo stresującymi sytuacjami. W głównej mierze są profesjonalistami, aczkolwiek zdarza się, że zatrudniane są młode i niedoświadczone jeszcze osoby z castingów i wybierane na przykład na serwisach społecznościowych przez profesjonalnych ludzi. Te najbardziej prestiżowe agencje zatrudniają jednak głównie te najpiękniejsze i znane modelki i hostessy z naszego kraju, a nawet w wielu przypadkach z finalistkami Miss Polonia i konkursów piękności różnego szczebla.

Jednak działalność takich agencji nie ogranicza się do wynajmowania samych modelek i modeli. Wiele z nich prowadzi również usługi fryzjerskie, ma w swoim gronie znanych i utalentowanych wizażystów, stylistów, a nawet choreografów. Same też w swoich siedzibach udostępniają innym swoje studia fotograficzne, a także oferują wynajęcie sceny czy sali do tańca i treningów choreograficznych.

Niewątpliwie w sytuacji gdy dana firma bądź instytucja szuka modelek, fotomodelek czy hostess na jakieś wydarzenie, to agencje hostess z całą pewnością będą bardzo pomocne w ich organizacji

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)