Czym różni się kredyt konsolidacyjny od pożyczki konsolidacyjnej?

Napisany przez dnia Lip 23, 2013 w Nowe | 0 komentarzy

W jaki sposób więc funkcjonuje taki kredyt konsolidacyjny? Wystarczy odwiedzić wybrane banki i dowiedzieć się jakie tego typu kredyty mogą nam zaoferować. W dużej mierze zależy to od rodzaju posiadanych przez nas obciążeń finansowych, oraz od ich wysokości. Zwykle jednak kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, iż termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy czas dlatego też raty są niższe. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które miały trudność ze spłatą wszystkich długów w tym samym miesiącu. Dzięki temu bowiem posiadają one sposobność na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca.

W przypadku samych banków, które są chętne udzielić tego typu kredytów, również jest to korzystna transakcja. Po pierwsze zyskują kolejnego klienta, który spłaca określoną kwotę wraz z odsetkami, co już jest korzystne. Po drugie, klient ten jest rzetelny jeżeli chciałby dostać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych długów.

Obecnie sporo ludzi jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie chodzi tu jedynie o kredyty w bankach lecz także bywają to raty za sprzęt AGD lub samochód. Gdy często jesteśmy zmuszeni by pamiętać o spłacaniu paru rat w ciągu tego samego miesiąca, po niedługim okresie czasu jest to kłopotliwe. I właśnie w takiej sytuacji doskonałym pomysłem jest niejednokrotnie konsolidacja naszych obciążeń finansowych. Chociaż hasło to bywa raz po raz przytaczane w spotach reklamowych banków czy na łamach prasy, wielu z nas ciągle nie ma pojęcia co ono znaczy. A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na spłatę wszystkich naszych obciążeń finansowych. W taki sposób w rzeczywistości zamieniamy parę mniejszych kredytów na jeden duży. Dla niektórych ludzi takie rozwiązanie może zdawać się być niemądre, jednak w wielu przypadkach jest to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Proponowane przez banki lub także inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle eksperci dzielą na dwa elementarne typu. Pierwsze z nich to kredyty nazywane hipotecznymi, bo z ich uzyskaniem wiąże się potrzeba zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki będącego w naszym posiadaniu domu czy chociażby mieszkania. Jest to następstwem tego, iż w tych przypadkach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo wysoką sumę pieniędzy. Okres spłaty bywa jednak wtedy wydłużony a odsetki na nas nałożone niższe. Następny rodzaj takiego kredytu znany jest jako kredyt gotówkowy i przyznawany jest na niższe sumy pieniędzy co sprawia, że nie są wymagane jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednak zaznaczyć, że warunki związane z jego udzielaniem bywają trochę mniej atrakcyjne. Okres spłaty zadłużenia jest o wiele krótszy, a oprocentowanie nieco większe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)