Czy w każdym banku możemy skonsolidować kredyty?

Napisany przez dnia Lut 26, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Konsolidacja kredytów to niezmiernie powszechne hasło wśród klienteli banków. Kredyt konsolidacyjny opiera się na połączeniu różnych kredytów, które posiadamy, nawet, kiedy są one zaciągnięte w odmiennych placówkach. Rozwiązanie takie jest intratne, kiedy nie możemy poradzić sobie ze spłaceniem kilku zaciągniętych pożyczek. We wspomniany sposób spłacamy jedną ratę, a nie kilka, jak do tego czasu.

Kredyty konsolidacyjne zapewniają tym samym możliwość określania jednej raty, w miejsce opłacania wielu należności w rozmaitych terminach. Dzięki temu dłużnik łatwiej zapamiętuje dzień spłaty konkretnej należności i może czuwać nad terminowością spłacania pożyczki. Następną zaletą, jaką zawiera kredyt konsolidacyjny jest fakt, że wysokość raty jest niższa niż suma rat wszelakich zobowiązań, które do niedawna opłacaliśmy. Niższa rata pożyczki jest możliwa zwłaszcza dzięki zwiększeniu terminu opłacania kredytu, przez co rośnie jednak ogólny koszt pożyczki.

Aby konsolidacja kredytów mogła być jak najlepsza, należy pamiętać o racjonalnym jej dokonaniu. Do złączenia pożyczek najczęściej dochodzi bowiem podczas łączenia obciążeń karty kredytowej i wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych. Jeżeli jednak zaciągamy kredyt konsolidacyjny, żeby połączyć zaciągnięte wcześniej pożyczki, lecz bez zmiany okresu spłaty, opisywana operacja może okazać się nietrafiona. Dzieje się tak, gdyż sama konsolidacja pożyczki niesie ze sobą większe oprocentowanie, jakie w konsekwencji wytwarza większe koszty naszego zobowiązania. W związku z tym istotne jest, żeby kredyt konsolidacyjny obejmował termin spłaty, który nie narazi nas na znaczne koszty.

Procedury według produktyfinansowe.name, które musimy spełnić przy zaciąganiu nadmienionego kredytu, są takie same, jak te, jakie przechodzimy w trakcie zaciągania typowego zobowiązania. Najczęściej kredyty konsolidacyjne ciągną za sobą konieczność zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Nadmieniona nieruchomość nie musi być jednakże naszą osobistą własnością, ponieważ może należeć na przykład do osoby z rodziny bądź kolegi. Wyjątkiem jest warunek, kiedy jeden z aktualnych kredytów jest zobowiązaniem hipotecznym. Ponadto bank bierze pod uwagę naszą historię kredytową. Kłopoty ze spłacaniem poszczególnych należności z wcześniejszych pożyczek mogą być powodem, dla którego placówka odmówi takiego pożyczki.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)