Czy kredyt konsolidacyjny uchroni nas przed bankructwem?

Napisany przez dnia Sie 29, 2014 w Informacje | 0 komentarzy

Konsolidacja kredytów to ciekawa metoda w głównej mierze na pozbycie się problemów finansowych. W jaki sposób?
Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż pożyczkobiorca, jaki w konkretnym czasie spłaca kilka zobowiązań, ma okazję dostania takiego kredytu, z którego pomocą będzie spłacał poprzednie zobowiązania. Ten produkt finansowy został zaprojektowany w szczególności dla ludzi, którzy mają większe trudności z regularnymi spłatami pożyczek finansowych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić stanąć zadłużonym na nogi.

W ramach pożyczki konsolidacyjnej pożyczkobiorcy mogą liczyć w głównej mierze na wydłużony okres spłaty. W ten sposób miesięczne raty posiadanych długów będą zmienione w jedną stałą ratę, która jest mniejsza, niż suma rat poprzednich. Przy mniejszej racie oraz dłuższym czasie uregulowania pożyczki, zadłużeni mają więc większe szanse na terminową spłatę kredytu. W przypadku konsolidacji jedna rata przekazywana jest do konkretnego banku, w jakim otworzony został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie frapuje się już regulowaniem poprzednich zobowiązań, ponieważ to bank po otrzymaniu raty zajmuje się spłacaniem pozostałej części zadłużenia dla adekwatnej instytucji. Ciężar uregulowania wcześniejszych zobowiązań jest więc zdjęty z pożyczkobiorcy.

Czy jednakowoż konsolidacja kredytów to faktycznie świetne rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca – jak pokazują dane z www.finansowy-poradnik.info.pl. Dłuższy okres spłaty skutkuje wyznaczeniem większych odsetek, jakie wędrują do banku. W finalnym rozrachunku kredytobiorcy regulujący kredyt konsolidacyjny ponoszą raczej większe koszta. Poza tym istnieje kilka niewygodnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to prowizja, jaka do najmniejszych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od pożyczkobiorcy kolejne zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów warto przeliczyć wszelkie powiązane z tym koszta. Być może kolejne opłaty powiązane z kolejnym kredytem okażą się niższe, niż konsolidacja. Można również sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na którąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tym przypadku jest najistotniejszy. Warto przejrzeć internetowe serwisy ekonomiczne i odszukać porównanie najtańszych ofert. Na jego podstawie możemy wyszukać dobre oferty konsolidacji kredytów. Należy również spojrzeć na warunki umowy oraz wszelkiego rodzaju odsetki. Mając takie wiadomości jesteśmy pewni, że wyłoniony przez nas kredyt konsolidacyjny jest najkorzystniejszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)