Czy fotograf na chrzest ma wzięcie?

Napisany przez dnia Lis 30, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

z-roku-na-rok-fotograf-na-chrzest-cieszy-sie-wiekszym-zainteresowaniem

Już na samym początku odpowiem na to często padające w ostatnich miesiącach pytanie. Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Z czasem fotograf na chrzest staje się coraz bardziej pożądany. Obecnie bardzo często jest on już nieodłącznym elementem imprezy okolicznościowej jaką jest oczywiście Chrzest Święty. Skąd bierze się to zapotrzebowanie na fotografa i dlaczego stale rośnie jego udział w przyjęciach z okazji chrzcin?

Jego rola wzrosła w ostatnim czasie w związku z rozwojem dostępnego sprzętu przy jednoczesnym spadku cen. Coraz więcej osób trudniących się robieniem zdjęć jest tak naprawdę amatorami samoukami – nie kończyli oni w większości Akademii Filmowej, a ich rozwój oparł się na metodzie naśladowania innych. Duża dostępność fotografów dotyczy w szczególności większych miast, jak Kraków. W internecie dostępnych jest coraz więcej darmowych poradników oraz kursów dla początkujących, a obsługa Photo Shop stała się umiejętnością, którą ma już prawie każdy.

Czy uważam, że zatrudnienie takiej osoby jak fotograf na chrzest to dobry pomysł? Czemu nie, o ile nie będziemy z tym przesadzać. Nie możemy też oczekiwać, że wszystkie zdjęcia będą idealnie wykonane. Coś za coś. Decydując się na osobę, która nie jest profesjonalnym fotografem z zawodu i wykształcenia musimy liczyć się z tym, że zdjęcia będą trochę słabsze, ale za to z całą pewnością wynagrodzi nam to niższa cena. Osobiście uważam, że chrzest nie jest aż tak ważnym wydarzeniem jak ślub, gdzie o półamatorze nawet nie powinniśmy myśleć.

Z całą pewnością warto mieć pamiątkę z okresu dzieciństwa, do której można zajrzeć 20 lub 30 lat później i pośmiać się z obowiązującej wtedy mody oraz tego, jak pulchnymi maluchami byliśmy. Według mnie kilka dobrych ujęć tego dnia stanowczo wystarczy, nie potrzebujemy mieć 1000 zdjęć robionych na każdym kroku. Zdjęcia na chrzcie będą stresujące zarówno dla rodziców jak i księdza prowadzącego całą ceremonię. Członkowie rodziny zamiast skupić się na metafizycznym akcie wstąpienia dziecka do Kościoła będą zastanawiać się, która perspektywa jest dla nich najkorzystniejsza oraz czy uśmiech z odsłoniętymi zębami nie pokaże wady zgryzu. Fotografia chrzcin jest więc dobrym pomysł jedynie wtedy, gdy potrafimy zachować zdrowy rozsądek.

Taka pamiątka to wspaniała rzecz, a ceny fotografów są dzisiaj dużo przystępniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Warto postawić również na młodą osobę, która jest fanem mediów społecznościowych, korzysta z Pinteresta i Instagrama. Świadczy to o tym, że na bieżąco śledzi nowinki ze świata fotografii, potrafi odpowiednio korzystać ze sprzętu który posiada i czerpie doświadczenie obserwując pracę najlepszych osób tej branży.

Na koniec kogoś Wam polecę. Jeśli potrzebny Wam fotograf na chrzest, a Kraków jest miejscem, w którym się odbędzie, to warto postawić na nich: http://www.fotodziedzic.pl/oferta/fotograf-na-chrzest/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)