Co robić we Lwowie?

Napisany przez dnia Mar 16, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Wycieczki do Lwowa z Polski są bardzo popularne. Na wyprawę możemy wybrać się między innymi z Warszawy. Pytanie jednak, co możemy na miejscu robić. Oto kilka porad i wskazówek.
1. Zwiedzać piękne budynki secesyjne.
Secesyjne perełki Lwowa nie są dostępne w jego ścisłym centrum, a do tego zwykle ograniczają się zwiedzający miasto turyści. Najpiękniejszym jednak secesyjnym budynkiem o niepowtarzalnym stylu jest SECESJA. Tak uważa największa ilość lwowskich turystów. By ją znaleźć należy pójść na zachód miasta i przejść przez słynny Prospekt Swobody. Naszym oczom ukazuje się przy okazji Lwów z XIX i XX wieku. Przepiękne kamienice, z których nie wszystkie są odnowione pokazują nam prawdziwe oblicze Lwowa. Niesamowite płaskorzeźby, stylowe drzwi i okna, mozaiki, szerokie łuki, różnorakie wzory na ścianach. Te rejony to prawdziwy skarb. W każdym zakątku Lwowa można znaleźć piękno. Trzeba się tylko uważnie przyjrzeć i oddać przeważającej tu wszędzie prawdziwej sztuce.
2. Stary Rynek

wycieczki do lwowa z warszawy
Lwowski Rynek często mylony jest ze Starym Rynkiem. Ten niestety został tak jakby zapomniany. Znajduje się na północ od centrum Lwowa i niestety jest opustoszały. Tłumy szaleją na głównym Rynku, kiedy to Stary Rynek, będący najstarszą częścią miasta zapada powoli w niepamięć. Nawet Lwowscy przewodnicy zapominają o tej części swojego miasta. A ma ona naprawdę niesamowity i nieodparty urok. Każdy kto chociaż na chwilę zatrzyma się na Starym Rynku, ma wrażenie że przeniósł się nagle w całkiem inne miejsce. Z zatłoczonych alejek nagle wyłania się jakby małe osobne miasteczko, z którego wszyscy zniknęli. Wąskie uliczki, mały kościółek, podwórka.

3. Pyszna Kawa

http://urodaizdrowie.pl/wp-content/uploads/2009/10/kawa12.jpg

foto zaczerpnięte z urodaizdrowie.pl

Miasto posiada wiele kawiarni, w których można napić się pysznej kawy. Jest ona o tyle specjalna, że można napić jej się z dodatkiem alkoholu. To nazywana przez miejscowych: “kawa po lwowsku”.

4. Dzielnica Ormiańska
Lwów nazywany jest miastem polskim. Jednakże jest to miasto wielu narodowości. Dobry przewodnik zabierając nas na ratuszową wieżę, z której widać całą panoramę miasta, dokładnie pokaże nam i powie, że Lwów dzieli się na część: polską, austriacką, ruską, żydowską i ormiańską. Ta ostatnia dzielnica jest bardzo egzotyczna. Znajduje się w niej najstarsza lwowska kawiarnia, która ciągle działa. Znana jest z tego że w czasach ZSRR była oazą dla artystów. Ormiańska katedra, to miejsce które koniecznie musisz zobaczyć znajdując się w tej dzielnicy miasta.

5. Park Etnograficzny Gaj Szewczenki

http://pl.lvivskansen.org/themes/default/images/scroll9.jpg

Fotografia zaczerpnięta z lvivskansen.org

Niedaleko Cmentarza Łyczakowskiego znajduje się duży skansen: Gaj Szewczenki, który wzbudza wiele emocji, oczywiście pozytywnych. Drewniane domki, cerkwie, różne przedmioty z różnych części Ukrainy. Jest w nim stworzonych kilka światów, między innymi: Łemków, Bojków, Bukowina i tym podobne. Otaczające wszystko lasy sprawiają, że miejsce jest bardzo żywe i naturalne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)