Budowa domu na kredyt

Napisany przez dnia Cze 5, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Budowa domu to wyjątkowo poważna inwestycja, która wymaga dysponowania bardzo dużymi środkami. Najbardziej popularnym sposobem na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Niestety inwestor, który zdecyduje się na to rozwiązanie, będzie musiał zmierzyć się z różnymi przeszkodami.

Businessman In Suit And Tie Handing A Lot Of Money

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że banki mają bardzo konkretne wymagania w stosunku do kredytobiorców. Dotyczy to zwłaszcza takich poważnych zobowiązań jak kredyt hipoteczny – zazwyczaj są one zaciągane na bardzo wysokie sumy, a ich spłata trwa wiele lat, a nawet dziesięcioleci. W takiej sytuacji bank nie może pozwolić sobie na ponoszenie niepotrzebnego ryzyka i przeprowadza staranną selekcję osób ubiegających się o kredyt.

Jednym z podstawowych wyzwań, przed którym musi stanąć każda osoba ubiegająca się o kredyt hipoteczny, jest zgromadzenie wkładu własnego. Osoby, które planują budowę domu, znajdują się w nieco innej sytuacji. W ich przypadku zazwyczaj jako wkład własny służy działka zakupiona pod budowę domu. Dodatkowo wartość takiego wkładu można powiększyć przez wykonanie różnych prac, np. przyłączy. Jeśli jest to możliwe, warto zdecydować się na różne inwestycje na działce, ponieważ większy wkład przełoży się na bardziej korzystne warunki kredytu.

Kredyty hipoteczne udzielane przez banki są obwarowane szczegółowymi wymaganiami, które dotyczą również realizacji samej inwestycji. Bardzo duże znaczenie dla banku mają szanse na zakończenie danej budowy. W związku z tym istnieje np. konkretne wymaganie dotyczące minimalnej kwoty, która zostanie przeznaczona na budowę jednego metra kwadratowego domu. Taka sytuacja nie jest korzystna z punktu widzenia części inwestorów, głównie osób, które stawiają na oszczędne budowanie. Zdarza się, że konieczne będzie zaciągnięcie wyższego kredytu, niż jest to tak naprawdę konieczne.

Najlepszy kredyt na budowę domu powinien więc być możliwie jak najbardziej zgodny z rzeczywistymi kosztami realizacji takiej inwestycji. Na pewno musi również być stosunkowo tani – niskie koszty są zawsze dużą zaletą. Na pewno każdy inwestor powinien poświęcić sporo czasu na zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi ofertami banku oraz przeanalizowanie zasad, na których się opierają, dzięki pomocy bloga finansowego konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html. Trzeba również brać pod uwagę własne możliwości finansowe – fakt, że bank udzieli kredytu nie oznacza jeszcze, że dany inwestor będzie rzeczywiście w stanie go spłacić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)