Bingo to super gra

Napisany przez dnia Lip 20, 2011 w Nowe | 0 komentarzy

Bingo jest rodzajem gry hazardowej. Zadaniem graczy jest zakreślenie wybranych przez siebie liczb, które usytuowane są albo na papierowym wydruku (taka plansza ma wymiary pięć na pięć), lub też można się spotkać z wersją elektroniczną tego typu plansz. Gracz, który krzyknie: bingo, jest zwycięzcą, a tym samym musi mieć zaznaczony określony wzór liczb z pośród wszystkich wcześniej zakreślonych liczb. Zazwyczaj rozgrywki zamykają się w kilku Bingo. Na samym początku rozgrywek zwycięzcą jest ten, kto zdobędzie pierwszą linię na planszy. Natomiast następnie gra jest kontynuowana do tego momentu, aż któryś z zawodników będzie w posiadaniu całej planszy.

Interesujące jest to, iż większość graczy korzysta nawet z trzydziestu planszy na raz i z tego też powodu hale, w których odbywają się rozgrywki Bingo, maja wydzielone osobne stoliki dla każdego indywidualnego gracza. Co więcej, aby łatwiej i szybciej było zaznaczać wybrane liczby, plansze te są przymocowane do stolika za pomocą taśmy samoprzylepnej, a hazardziści mają do dyspozycji tak zwane dabber (są to specjalne markery do zakreślania liczb). Sama gra może stanowić swoisty odłam lotto, które było szczególnie popularne w szesnastym wieku we Włoszech i nadal świetnie prosperuje. Jednak sama nazwa powiązana jest z pewna anegdotą: podczas jednej z rozgrywek Beano, jeden z rozentuzjazmowanych graczy wykrzyknął Bingo, właśnie zamiast Beano. I od tego momentu nazwa przyjęła się i funkcjonuje aż po dziś dzień.

Natomiast jeśli chodzi o same plansze, które są przeznaczone do gry Bingo, to są to kawałki tektury, na które naniesione jest dwadzieścia pięć kwadratów, a te z kolei rozłożone są na pięć kolumn, w których jest pięć rzędów. Każde takie miejsce na planszy zawiera już określoną liczbę. Jednakże środkowy kwadrat jest zaznaczony od samego początku i dlatego też pozbawiony jest jakiejkolwiek liczby. W bingo możemy grać nie tylko w lokalach, ale także przy użyciu stron internetowych, które od jakiegoś czasu są niezwykle uczęszczane przez miłośników Bingo.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.8/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)